3000 TL anakart ve işlemci önerisi

Bütçe
2000-3000

Doğukl

Hectopat
İyi günler. Arkadaşım için anakart ve işlemci (Intel istiyor) lazım. Bütçesi 2000-3000 TL arası anakartla uyumlu bir işlemci önerebilir misiniz? Eğer AMD falan önerecekseniz özelliklerini, avantajlarını da yazabilirseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

İyi günler. Arkadaşım için anakart ve işlemci (Intel istiyor) lazım. Bütçesi 2000-3000 TL arası anakartla uyumlu bir işlemci önerebilir misiniz? Eğer AMD falan önerecekseniz özelliklerini, avantajlarını da yazabilirseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Dostum bu fiyata çok zor.Sadece İ serisinde (belki) 4 nesilinden bir işlemci bulabilirsin.Pentium ise sorun yok.

AMD'nin avantajı Intel'den ziyade her işlemcinin çarpan kilidini açık tutması ve bu şekilde OC yapmaya müsaade etmesi, Intel'in 11. nesile kadar anca getirebildiği RAM frekans sınırlamasını erken kaldırması, daha verimli üretim teknolojisi (7nm) sunmasıdır. Ama sıfır fiyatları aşırı pahalı.

Intel 12. nesil ile iyi atağa geçiyor gibi. AMD'nin de 6000 serisi ile çıkması ile rekabet daha da kızışacaktır.

@Uchiha Shisui'nin önerileri iyi.

@Uchiha Shisui

F/P kanadında yine iyi görünüyorlar hocam, 11. nesilin üst seviye işlemcileri çok ısınıyor özellikle 11900K.

Tabii 10400F ile 11400F arasında neredeyse 1000 TL var, bu farka aşırı değen bir şey göremedim açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı