3000 TL anneye alınacak telefon önerisi

AMOLED gereksiz ve batarya süresinin düşük olmasına sebep olacak.
Bu kanıya nasıl vardınız? AMOLED sandığınızın aksine elektrik yönetimini piksel başına gerçekleştirerek güçten çok daha tasarruflu bir panel IPS'e karşı. Ekran kontrastı gibi görüntüdeki diğer teorik boyutlara girmiyorum bile, elektrik olarak bu kadar.

Samsung amiral gemilerini tanıtmadan önce ara modelleri tanıtır. Bunun nedenin altında satış taktiği yatıyor.
Samsung tanıtacağı amiral gemilerinin farklı özelliklerini önceden ara modellere entegre ediyor. Amiral gemileri piyasaya sürülmeden önce bu ara modelleri satışa sunarak kullanıcıların geri dönüşlerine ve satış rakamlarına göre amiral gemilerini üretiyor. Bunun sebebi tamamen risk almadan satış yapmaktır.
Ara modellerin Samsung için bir kıymeti yok. 1.5 seneden sonra hangi modeli kullanırsanız kullanın tarafınıza gönderilen bir yazılım güncellemesi ile telefonlarda donanım sorunları oluşmaya başlıyor.
Uzun lafın kısası bu anlattıklarımdan kaynaklı olarak Samsung'un ara model telefonları uzun ömürlü değiller. Kısa vadede çok güzel cihazlar fakat uzun vade için kesinlikle önermiyorum.
Samsung Galaxy A52 mesela, 4 sene güncelleme alacak ve bir argümanınız, kaynağınız var mı?

Samsung'u donanım sıkıntısından dolayı önermiyorum. Normal bir kullanıcı için MIUI yazılımı uzun ömürlü ve gayet stabil olacaktır.

Donanım sıkıntısı derken hocam birazcık açar mısınız?
Note 9 Pro 720G yonga setine sahipti hatırladığım kadarıyla. Yani sırf isminde Samsung geçiyor diye 730G veya 730 daha mı sıkıntılı.

Samsung amiral gemilerini tanıtmadan önce ara modelleri tanıtır. Bunun nedenin altında satış taktiği yatıyor.
Samsung tanıtacağı amiral gemilerinin farklı özelliklerini önceden ara modellere entegre ediyor. Amiral gemileri piyasaya sürülmeden önce bu ara modelleri satışa sunarak kullanıcıların geri dönüşlerine ve satış rakamlarına göre amiral gemilerini üretiyor. Bunun sebebi tamamen risk almadan satış yapmaktır.
Ara modellerin Samsung için bir kıymeti yok. 1.5 seneden sonra hangi modeli kullanırsanız kullanın tarafınıza gönderilen bir yazılım güncellemesi ile telefonlarda donanım sorunları oluşmaya başlıyor.
Uzun lafın kısası bu anlattıklarımdan kaynaklı olarak Samsung'un ara model telefonları uzun ömürlü değiller. Kısa vadede çok güzel cihazlar fakat uzun vade için kesinlikle önermiyorum.

Hocam "ara" modellerin çoğunu güncelleme yaparak 4-5 sene kullandı ailem.

Hadi diyelim siz doğru söylüyorsunuz.

MIUI 11 de her şeyi düzgün çalıştıran telefonum MIUI 12 de çöktü resmen. Kontrol merkezini kaydırmam bile takılmasına sebep oluyor. Telefon çıkalı 1 yıl oldu hatırlatırım.

Başka markalar da pek güvenilir değil hocam. Zaten konuya baktıysanız reno 4 önerdiğimi görebilirsiniz. Ancak duruma göre M51 gayet mantıklı.

Bu dediğiniz bütün markalar yapıyor fark etmediniz mi? Mesela xioami mi Note 10 da 108MP kamerayı ilk önce denedi sonra MI10'a getirdi. Bütçe yokken markaya pek bakmamak lazım. Ama Samsung bana göre bir artı.

Ara olmayı bırakın, giriş seviyesi J7 Prime var evde. Android 8 ile son güncellemesini almıştı, hem kullanışlı, hem göze hoş görünen hem de sorunsuz bir yazılım; anmem kullanıyor şu anda da. Siz neyden bahsediyorsunuz?

7000 demek istediniz sanırım. Güzel telefon ancak kaba olduğu için annesine daha kibar olan Oppo reno 4 alması daha iyi olur.

Geri
Yukarı