3000 TL Bütçeyle Notebook önerisi

Fall Out Strake

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu sene hazırlık okuyorum ve bir laptop almaya karar verdim. Sadece okul işlerini halledebileceğim bir laptop bakıyorum yani bölüm bilgisayar gerektiren bir bölüm değil yani kullanma amacım en fazla makale okuma, sunu hazırlama, rapor yazma gibi işler olacak. Üniversiteden bağımsız olarak Python öğrenmeye çalışıyorum. Yani notebook vs code gibi uygulamalarda hantallaşmazsa güzel olur.
Açıkçası bu kurda alacağım 3000 TL'lik notebookların son derece düşük özellikli olacaklarını biliyorum ama beni 2. sınıfa kadar idare etse yeter. Şimdi sorularıma geleyim.
3000 TL'ye kadar önerebileceğiniz notebook var mı?
Sizce alacağım Notebook'a gnu/linux dağıtımlarından birini mi kurmalıyım yoksa Windows mu?
Üniversite hayatımda Linux kullanıp yaşayabileceğim sorunlar neler?
Düşük seviyeli sistemlere Linux kurarak performansı arttırabilir miyim?
Teşekkürler.

Bu sene hazırlık okuyorum ve bir laptop almaya karar verdim. Sadece okul işlerini halledebileceğim bir laptop bakıyorum yani bölüm bilgisayar gerektiren bir bölüm değil yani kullanma amacım en fazla makale okuma, sunu hazırlama, rapor yazma gibi işler olacak. Üniversiteden bağımsız olarak Python öğrenmeye çalışıyorum. Yani notebook vs code gibi uygulamalarda hantallaşmazsa güzel olur.
Açıkçası bu kurda alacağım 3000 TL'lik notebookların son derece düşük özellikli olacaklarını biliyorum ama beni 2. sınıfa kadar idare etse yeter. Şimdi sorularıma geleyim.
3000 TL'ye kadar önerebileceğiniz notebook var mı?
Sizce alacağım Notebook'a gnu/linux dağıtımlarından birini mi kurmalıyım yoksa Windows mu?
Üniversite hayatımda Linux kullanıp yaşayabileceğim sorunlar neler?
Düşük seviyeli sistemlere Linux kurarak performansı arttırabilir miyim?
Teşekkürler.

O fiyattakilerde 64 GB hafıza var telefon alsanız daha verimli kullanırsınız.
Eğer okula falan götürmezsen kesinlikle masaüstü al işlerini evden halledebilirsen ama.

Masaüstü var hocam okul içinde lazım olur diye notebook bakıyordum.
Eğer kodlama öğrenme işini masaüstü bilgisayardan sürdürebilirim diyorsanız o fiyata bir notebook almak yerine iPad almanızı önerebilirim. Kesinlikle daha uzun ömürlü olur ve yine günlük işlerinizi halledebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı