3000 TL ekran kartı hariç sistem toplama

erdyy

Hectopat
Daha fazla  
Abim Hollanda'dan ASUS GeForce GTX1050 Ti GDDR5 4GB 128Bit getirdi. Ben de PC toplayayım dedim. Aklımda sadece bu ekran kartı yanına Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci alayım diyorum. Şimdi arkadaşlar ben böyle diyorum ama parçaların uyumluluğu ile ilgili hiçbir bilgim yok. Bu PC'de görüntü seviyesi highda Arma 3 Apex oynarken darboğaz yapmaması gerek. Kasaya tam takır ne gerekli? Bununla ilgili parça tavsiyesi olanlar rica ediyorum yardım edin. 3000 TL bütçem var .(çok cahilim bu masaüstü PC olaylarında. Bir de ben yerleştireceğim alacağım parçaları)

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartı için i7 7700K Ferrari olmuş. G4560 bile işini görür. İleride yeni ekran kartı alacaksan R5 1600 alabilirsin.

Doğru işlemci biraz bu ekran kartı için fazla olabilir fakat ileriye dönük bir sistem olduğunu düşünürsek mantıklı olabilir gibi. İntel İ7 7700K işlemciye 1 yada 2 yıla bir adet GTX 1080Ti ile bir güncelleme yapılabilir diye düşünüyorum eğer yanlış düşünmüyorsam.

Doğru işlemci biraz bu ekran kartı için fazla olabilir fakat ileriye dönük bir sistem olduğunu düşünürsek mantıklı olabilir gibi. İntel İ7 7700K işlemciye 1 yada 2 yıla bir adet GTX 1080Ti ile bir güncelleme yapılabilir diye düşünüyorum eğer yanlış düşünmüyorsam.
Son cümlemi okumadın sanırım.
İleride yeni ekran kartı alacaksan R5 1600 alabilirsin.

Son cümlenizi okudum fakat AMD işlemci yerine İntel daha iyi bir seçim olmıyacak mıdır sizce?
AMD Ryzen daha çok gelecek vaat ediyor. Ha R5 1600 olmaz R7 1700 olur, fark etmez. Bütçene göre karar vereceksin. Ryzen daha iyi olacaktır. Bir bildiğimiz var ki öneriyoruz. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı