3000 TL ekran kartı tavsiyesi

Kara Elf

Hectopat
Merhabalar, sistemim için indirime göre alabileceğim alternatif ekran kartları - XFX AMD Radeon RX 5500 XT -XFX AMD Radeon RX 5600 XT - GeForce RTX 2060 Super sizin önerileriniz nelerdir? .

Not: Arkadaşlar donanımdan pek anlamıyorum, forumlardan ve arkadaşımdan yardım alarak topluyorum. Bir eleştiriniz varsa yazabilirsiniz, şimdiden herkese teşekkürler.

Sistem:
  • ASUS Prime B460M-A.
  • G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz. (2x)
  • Intel Core i3-10100F.
  • MSI Mag Forge 100R.

Son düzenleme:
1080P çözünürlükte yapar. 2K çözünürlükte sorun yok, bence kullanılabilir.

2060 Super. 2K'da oyun oynamanızı tavsiye ederim.

Hocam işlemciyi 680 TL civarı indirimden aldım i5-10400F satın almayı düşünüyordum ama fiyatı minimum 1.400 TL sizce parçalardan daha iyi verim almak için bu kadar masraf yapmaya değer mi burada ki arkadaşlar Intel i3'ün darboğaz yapmayacağını söylüyor başka forumlarda ise kesinlikle yapacağından bahsediliyor sizin fikrinizi öğrenme şansım var mı?

Hocam 1080P çözünürlükte ben olsam idare ederdim. 2K monitörünüz var ise tadından yenmez ve darboğaz da yok denecek kadar az olacaktır, yani kafaya takmaya gerek kalmaz.

Diğer forumlarda Intel haterı çok, bende de biraz fanboyluk var ama önerilerime bunu yansıtmıyorum. Diğer insanlar "İ3 mü? Leş gibi abii" derler, halbuki fiyat ve bütçeden bihaberler...

2060 Super.

1080p 144hz’de çok az da olsa darboğaz yapar ama fark etmezsiniz bile. Bazı oyunlarda oluyor zaten.
Hocam 1080P çözünürlükte ben olsam idare ederdim. 2K monitörünüz var ise tadından yenmez ve darboğaz da yok denecek kadar az olacaktır, yani kafaya takmaya gerek kalmaz.

Diğer forumlarda Intel haterı çok, bende de biraz fanboyluk var ama önerilerime bunu yansıtmıyorum. Diğer insanlar "İ3 mü? Leş gibi abii" derler, halbuki fiyat ve bütçeden bihaberler...
Hocam zamanınız varsa bu konu hakkında fikrinizi söyler misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı