3000 TL her oyunu açan laptop önerisi

Hocam mantıklı, ama PUBG yok galiba, dün girecektim gözükmüyor. GTA 5 zaten yok.

Rockstar Games oyunları Stadia'da bulunuyor. Ülkemizde, en azından şimdilik, en sağlıklı çalışan sistem GeForce Now. Bu yüzden bu fiyata iyi bir Gaming laptop olmadığı için bu şekilde her oyunu olmasa da bazı AAA oyunları bile oynama şansı bulunuyor bence.

Rockstar Games oyunları Stadia'da bulunuyor. Ülkemizde, en azından şimdilik, en sağlıklı çalışan sistem GeForce Now. Bu yüzden bu fiyata iyi bir Gaming laptop olmadığı için bu şekilde her oyunu olmasa da bazı AAA oyunları bile oynama şansı bulunuyor bence.

GeForce Now şu an optimize anlamında oldukça iyi. Ubisoft oyunlarını rahat bir şekilde oynayabiliyorum. Oyun desteği artırılmalı ama.

İkinci el 940m li 3500 e kadar birşey bulabilirsin işini rahat görür.
( Fırsatçılar var 4500 5000 istiyor verme o kadar )

Cs go işlemci isteyen bir oyundur
İşlemci isteyen oyun çekirdek değil. Eski altyapılı oyunların %90'u tek çekirdek üzerine kurulu zaten bugüne kadar intel bundan dolayı çok iyi gitti. Tabi farklı etmenler de var CACHE, DRAM hızı vb. Hayır yani bunu bilmeyip kendinizce dalga geçmeye çalışmanız cidden komik.

İşlemci isteyen oyun çekirdek değil. Eski altyapılı oyunların %90'u tek çekirdek üzerine kurulu zaten bugüne kadar intel bundan dolayı çok iyi gitti. Tabi farklı etmenler de var CACHE, DRAM hızı vb. Hayır yani bunu bilmeyip kendinizce dalga geçmeye çalışmanız cidden komik.
Peki tek çekirdekli laptopta cs go oynamaya devam edin.

Peki tek çekirdekli laptopta cs go oynamaya devam edin.
Ben tek çekirdekli laptop mu kullanıyorum dedim hayır. CS:GO mu oynuyorum dedim o da hayır. Tek çekirdekli işlemcilerin tek çekirdek performansı yüksektir mi dedim eee o da hayır? Bir yerinizden birşeyler atan birisiniz bu yazdıklarım size değil sizi bir şey sanıp fikri değişebilecek arkadaşlara. Tek çekirdekli işlemcileri 10+ yıldır kullanmıyoruz. Bu sürede hem çekirdek artışı hem de çekirdeklerin performansı arttı. DX9 gibi eski arabirimler, oyunlar, yazılımlar ise bu yıl aralığında olduğu için tek çekirdek performansına öncelik verdi. Aslında hala daha bu iş böyle yeni yeni kırılmaya başladı. Bilmediğiniz konularda insanlara ukalalık taslamayın ve araştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı