3000 TL ikinci el sistem önerisi

AirLife

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Şu an laptop kullanmaktayım ama oyunlar da, programlar da performanslı değil. Isınıyor, ısındıktan sonra kasmaya başlıyor sıktı artık. Laptop'u satıp ikinci el olan bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sahibinden, Letgo'dan olur. Asıl benim aklımda bu vardı;

Ekran kartı, PSU, soğutucu vs TR'den almayı düşünüyorum bu da mantıklı mıdır?

Yoksa TR'den ikinci el daha iyi bir sistem toplanır mı? Kasa olmasına gerek yok. Uzay montaj olur. Performansı yüksek olsun yeterli.

4 tane 2.el sistem topladım birinide ben kullanıyorum. Öncellikle şehriniz nedir? AMD, İNTEL, NVİDİA hangisi kullanılacak? Ben kasa 50-60 liradan fazla para ayırmamanız taraftarıyım.

Xeon E5 2678 yerine İ7 2600K almak daha mantıklı, i7 3770K ile arasında %2-3 fark var ve OC ile GTX 1070'e kadar besleyebiliyor.

Ekran kartı olarak da GTX 970 tavsiye ederim. Bu ikili ile güncel oyunları rahatlıkla oynarsınız.

4 tane 2.el sistem topladım birinide ben kullanıyorum. Öncellikle şehriniz nedir? AMD, İNTEL, NVİDİA hangisi kullanılacak? Ben kasa 50-60 liradan fazla para ayırmamanız taraftarıyım.

Ankara’da yaşıyorum.

Hackintosh ile de uğraşıyorum. Bu yüzden işlemci intel, ekran kart AMD olursa daha iyi olur.

Dediğim gibi kasa olmasa da olur. Şimdilik gerek görmüyorum.

Xeon E5 2678 yerine İ7 2600K almak daha mantıklı, i7 3770K ile arasında %2-3 fark var ve OC ile GTX 1070'e kadar besleyebiliyor.

Ekran kartı olarak da GTX 970 tavsiye ederim. Bu ikili ile güncel oyunları rahatlıkla oynarsınız.

E5 2678 V3 12 çekirdek yüksek performans sağlıyor. 2600k ile aynı olur mu ?

Ekran kartı dediğim gibi AMD düşünüyorum. Normal de nvidia tercih ederdim ama hackintosh sadece AMD destek veriyor.

Ankara’da yaşıyorum.

Hackintosh ile de uğraşıyorum. Bu yüzden işlemci intel, ekran kart AMD olursa daha iyi olur.

Dediğim gibi kasa olmasa da olur. Şimdilik gerek görmüyorum.

E5 2678 V3 12 çekirdek yüksek performans sağlıyor. 2600k ile aynı olur mu ?

Ekran kartı dediğim gibi AMD düşünüyorum. Normal de nvidia tercih ederdim ama hackintosh sadece AMD destek veriyor.
Oyun için sistem topluyorsanız tek çekirdek performansı daha önemli. 3000 TL'lik sisteme alacağınız her kart rahatlıkla besler 2600K ve tek çekirdek performansından dolayı daha yüksek FPS alırsınız.

Oyun için sistem topluyorsanız tek çekirdek performansı daha önemli. 3000 TL'lik sisteme alacağınız her kart rahatlıkla besler 2600K ve tek çekirdek performansından dolayı daha yüksek FPS alırsınız.

Çok oyun oynayan bir insan değilim. Genellikle strateji oynuyorum. Şehir kurma oyunları vs. şehir büyüyünce kasmaya başlıyor. Araştırdım bunun için işlemci önemli diyorlardı. Bu yüzden işlemci güçlü bir şey istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı