3000 TL RAM ve SSD hariç kasa toplama

Bütçe
3000

Patrick Batemann

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hepinize merhaba arkadaşlar. Kendime kasa toplamaya karar verdim. Bütçem başlıkta belirtildiği gibi 3000TL. SSD ve RAM'i başka yerden halledeceğim. Günel oyunları alabileceğim, en yüksek FPS'de oynatsa süper olur. Valorant CS:GO LoL gibi. Benim düşündüğüm sistem:

İşlemci

Ekran Kartı

Kasa

Anakart

PSU

Eklediğim parçalar uyumlu olmuş mu?
Ve önerdiğiniz sistemlerdeki parçaların uyumlu olmasına dikkat eder misiniz lütfen? Aldığımda sorun olmasını istemem. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin dahili grafik birimi zaten 1030 gücünde. APU alıp ileride daha güçlü bir ekran kartı takıp, yükseltme yapabilirsin. 500 TL kaldı kasa önerisi gelir.
RAM'in 2*8 toplam 16 GB olması önemli. SSD markası modeli nedir ve nasıl yapacaksın o kısmını çözemedim.

İşlemcinin dahili grafik birimi zaten 1030 gücünde. APU alıp ileride daha güçlü bir ekran kartı takıp, yükseltme yapabilirsin. 500 TL kaldı kasa önerisi gelir.
RAM'in 2*8 toplam 16 GB olması önemli. SSD markası modeli nedir ve nasıl yapacaksın o kısmını çözemedim.

Teşekkürler dostum!
SSD elimde var.
RAM ise 16 GB başka yerden alacağım belli zaten.
Benim anlamadığım senin önerdiğin işlemcinin ekran kartı ile 1030 eşit olması fakat benim koyduğum işlemci daha güçlü zannediyorsam, yani seninkinin ne gibi artısı var?
Açıklarsan sevinirim. :)

Ekran kartı bunu alma 899'a daha iyi soğutmalı Aero ITX 1030 var onu al.

Link atar mısın dostum?

Teşekkürler dostum!
SSD elimde var.
Benim anlamadığım senin önerdiğin işlemcinin ekran kartı ile 1030 eşit olması fakat benim koyduğum işlemci daha güçlü zannediyorsam, yani seninkinin ne gibi artısı var?

Dediğim gibi APU işlemci, ekran kartı masrafı yapmadan benzer performanslar alacaksın. Şu ekran kartı fiyatları falan düşüncede 1650-1650S falan alırsan çok daha iyi olur.

Ha bir de çok bir fark olmadıkça harici bir ekran kartı düşünüyorum çünkü harici ekran kartlarının FPS performansı daha stabil oluyor.

Teşekkürler dostum!
SSD elimde var.

Link atar mısın dostum?

Geri
Yukarı