3000 TL Sistem Önerisi

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3000 TL bütçeyle bilgisayar toplamak istiyorum. Biraz az biraz fazla çok sorun değil (biraz olduğu sürece). Oyun oynayabilmek istiyorum, hatta önümüzdeki yaklaşık 2 sene içinde çıkacak oyunlar için de heyecanlanabilmek istiyorum. Monitörüm olmasa da dahil etmiyorum, fazla piksel takıntım yok 4K gibi, 120 FPS gibi şeylere gerek yok zaten bütçenin yeterli olmadığının da farkındayım. Bu yüzden çok iyi bir monitöre de ihtiyaç duymayacağım, kasa topladıktan sonra bir monitör bulabileceğimi düşünüyorum, ikinci el falan olur yani o sorun değil. Oyun takılmasın, bilgisayar bekletmesin istiyorum, yani FPS takıntım olmasa da takılmadığı sürece. Bazen bilgisayar yavaşlar da biraz beklememiz gerekir falan onlardan bıktım biraz. Nereden alışveriş yapacağıma dair bir düşüncem yok, tavsiye ettiğiniz bileşenleri en ucuz nereden bulabilirsem oradan alacağım, o konuda da tavsiyelere açığım. Tavsiye istediğim son konu da işletim sistemi. Çok pahalı ve onu dahil edecek olduğumda iyi bir bilgisayar toplamam pek mümkün olmayacaktır bunun farkındayım. Oyun oynamak istediğim için Ubuntu falan kullanmak istemiyorum, maalesef Microsoft'ta çalıştırabildiğim her oyun ve program Linux'ta çalışmıyor. Son olarak, laptop tavsiyesi falan da olur, sadece bu bütçeye kasa toplamamın daha verimli olacağını düşündüğüm için pek ihtimal vermiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı