3000 TL Sistem Toplama mı, Konsol mu?

GTX 970'li sistem topluyorduk o dönem. RX 5700 XT sistemi 3000 TL'ye toplandığını düşünün ben pek düşünemiyorum.
Konu sahibi de yazmış 1200 TL'ye PS4 alabiliyormuş 2016'da. O zamanki dolar kurundan $405 yapıyor. Şimdi PS5 dijital olanı $399 etiketi var ama 7500 TL üstü olacak deniliyor ne iş çözemedim.

1.200 TL ve PS4? Zor be gülüm :D Daha bugün 1900 TL'den sattım. PS5'in gelecek olduğu fiyata bakarsak, daha da artma ihtimali bile olabilir. Oyun fiyatları da uçuk kaçık. Game Pass avantajı için XB1 tercih edebilirsin. Bütçe biraz daha yüksek olsa arkadaşlar güzel bir sistem toplayabilir.

Edit: Aha bak yine rezil oldum. Ya kardeşim şu konuları hortlatmayın, gözünüzü seveyim. Tarihe bakmadan yazıyorum hep :D

@WTC düşün o zaman cebindeki para $1000 civarı yapıyor. Hem gidip sıfır PS4 alıyor (2016 için yine yeni cihaz) hem de üzerine dizüstü veya monitörle beraber apu sistem alıyor. Şimdi cebindeki $1000 sadece PS5'e gidecek, PS4 saymıyorum çünkü 2020 için eski denilebilecek bir cihaz sıfır olarak.

@WTC düşün o zaman cebindeki para $1000 civarı yapıyor. Hem gidip sıfır PS4 alıyor (2016 için yine yeni cihaz) hem de üzerine dizüstü veya monitörle beraber apu sistem alıyor. Şimdi cebindeki $1000 sadece PS5'e gidecek, PS4 saymıyorum çünkü 2020 için eski denilebilecek bir cihaz sıfır olarak.
PS4'ü ilk çıktığı gün 1.400 TL'ye almıştım. Sonra sattım ve 2018 yılında Slim olan modelini 1.560 TL'den aldım. Bugün ise 1900 TL'den sattım ve parayı direkt dolara çevirdim. Rezil durumdayız gerçekten ve bunu kabullenmek istemeyen bir hükümet var. Hala utanmadan Türkiye ekonomisi büyümeye devam ediyor diyorlar 🤷‍♂️ Gerçi "Maaşınızı dolar ile mi alıyorsunuz?" diyen bir hazine bakanından ne beklenir...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı