3000 TL Skylake sistem toplama

Rotmulag

Hectopat
Daha fazla  
asda.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O sistem oyun içi iyi deyil ekran kartı düşük. onun yerine bu sistemi alırsan daha iyi olur oyunlarda ondan daha iyi performans verir.
EKRAN KARTI OLARAK : MSI R9 390 GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı yada Sapphire R9 390 NITRO GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
MSİ R9 390 Almanı tavsiye ederim kendim kullanıyorum performans olarak çok iyi. vatanda stokta yok. Msi yi kendim kullanıyorum. Msi olmazsa Sapphire alın kullanan arkadaşlarım var onlarda memnun sıkıntı çıkaracak marka değil.
eksende kur kampanyası vardı 1 dolar 2,59 yinede başka sitelere de bakın bütçe sıkıntı yaparsa ssd yi çıkarın sonradan eklersiniz yada hddyi.
eksz.png

sistemi bu şekilde düzenledim ssd yi sonradan eklemeyi düşünüyorum r9 390 biraz tuzlu oldu 380 alıcam o yüzden sistemi ilerde geliştirmek için anakartı iyi tutmak istedim
Adsız5555.png

sistemi bu şekilde düzenledim ssd yi sonradan eklemeyi düşünüyorum r9 390 biraz tuzlu oldu 380 alıcam o yüzden sistemi ilerde geliştirmek için anakartı iyi tutmak istedim
Eki Görüntüle 163353
6600k gereksiz 6400 bile yeterli. Bende 6600 var. Ama arkadaşıma 6400lı sistem topladım %10 daha az işlemci kullanıyor gereksiz yani 6600 sen bide 6600k alıcaksın sadece k ibaresi için ana kartı yüksek ramları daha yüksek mhzli seçeceksin bunlarda belli bir yerden sonra fiyatı bayağı pahalı oluyor. onun yerine i7li sistem bile toplaya bilirsin. ama oyun bilgisayarında işlemciye para verme bence. i5 6400 yada 6500 al Ekran kartınadan kısma. r9 390 yada r9 390x al bence.

Yani bu sistemi alsan daha iyi olur i5 skylake işlemciler bayağı iyi son çıkan 1080le bile dar boğaz yapmaz. 6600k gereksiz bir hamle.
Önerdiğim sistem bu tekrar söylüyorum bu daha iyi ekran kartından kısmak oyun sistemi için akıl karı değil. bu benim sistemimin aynısı benim kasa farklı sadece Thermaltake Versa n23 benim kasa ayrı yeten tek aldığım 3 adet cougar fan hava akışı kötüydü. bu kasayı alıcaksan sapphire r9 390 al 1200 tl vatan fiyatı. kasanın ölçülerine bak genede sığar ama. Üst teki benim alttaki arkadaşımın sistemi ikiside güzel arkadaş msi r9 380 kullanıyor ama 390 alabiliyorsan aradaki fark gözle görülür derecede. Seçim senin genede forumlara yaz hangisi 3 sistemide koy en çok al denecek sistem i5 6400 lı olacaktır. Ekran kartı da Sapphire r9 390 olsun 5 yıl gider.
i5.png

ssd.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı