3000 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
3000
Ben çok kararsız kaldım. Benim için en az 64 GB depolama alanı ve telefonun hızlı olması öncelikli. Kamerada önemli ama önceliğim uzun ömür, performans yazılım falan. Aklımda Samsung A51 var. Sizce alınabilir mi?

Ben çok kararsız kaldım. Benim için en az 64 GB depolama alanı ve telefonun hızlı olması öncelikli. Kamerada önemli ama önceliğim uzun ömür, performans yazılım falan. Aklımda Samsung A51 var. Sizce alınabilir mi?
İşlemci tarafında çok güçsüz, almanızı tavsiye etmiyorum.

Aman hocam A51 olmaz :D hocam Realme 7 yazılım anlamında da performans anlamında da sizi çok tatmin eder (mediatek biraz sıkıntı çıkarabilir ileriki senelerde) ama kamera önemli ise Realme 7'den başka alternatiflere yönelebilirsiniz bütçe arttırırsanız reno 4 var tam istediğiniz gibi yazılımı çok iyi Snapdragon 720G gibi gayet iyi bir işlemciye sahip 8/128'lik bir telefon.

Telefonu genellikle hangi amaç ile kullanacaksınız eğer ki oyun ağırlıklı değil ise süper AMOLED olmasından dolayı M31s tercih edebilirsiniz. Hem 128 hafıza sı var sizin için gayet yeterli.

Aman hocam A51 olmaz :D hocam Realme 7 yazılım anlamında da performans anlamında da sizi çok tatmin eder (mediatek biraz sıkıntı çıkarabilir ileriki senelerde) ama kamera önemli ise Realme 7'den başka alternatiflere yönelebilirsiniz bütçe arttırırsanız reno 4 var tam istediğiniz gibi yazılımı çok iyi Snapdragon 720G gibi gayet iyi bir işlemciye sahip 8/128'lik bir telefon.

Telefonu genellikle hangi amaç ile kullanacaksınız eğer ki oyun ağırlıklı değil ise süper AMOLED olmasından dolayı M31s tercih edebilirsiniz. Hem 128 hafıza sı var sizin için gayet yeterli.

Ben telefonu babam için almak istiyorum. Babam bir telefon aldığı zaman o telefon ölene kadar kuulanır. Eskiden Samsung Note 3 kullanıyordu telefona şarj sorunu ısınma sorunu donma takılma sorunları olmaya başlamıştı sonra Samsung Galaxy J7 2016 ya geçti. Yaklaşık 4 - 5 senedir sıkıntısız bir şekilde kullandı. 2 gün önce gece bir telefon gelmiş tanımadığı birkişiden açmış galiba sonra telefonun sesini kısıp uyumuş. Sabah kalktığında ise telefon açılmadı. Telefonu açma tuşuna basılı tutuyoruz telefon titriyor her Samsung marka telefon gibi açılıyor ama görüntü yok. Vysor ile bağlanıyoruz USB hata ayıklama açılması gerekiyormuş. Telefonun ekranının kırık olması için bir neden yok. Bu sorununn kaynağını ve çözümü bir türlü bulamadık. Babamın çok önemli banka şifreleri fotoğrafları vs. hepsini g mail sayesinde kurtarabildik. Şu anda yanlış hatırlamıyorsam 2014 yılında aldığı Note 3 kullanıyor. Telefon fazla ısındığı zamanlar (açtıktan 5 dakika sonra) çok yavaş çalışıyor ve donmalar takılmalar oluyor. Babamın 3 yıl boyunca rahatça kulanasını istediğim bir telefon istiyorum. 3000 TL fiyat bandında alınabilecek en iyi telefon https://www.hepsiburada.com/oppo-re...tss4sJ8lhlYuNis65ULSkkLTAj3nANKoaAjqNEALw_wcB bu mudur? Onun yanında bu telefonlar nasıldır? Xiaomi Redmi Note 9 Pro Cep Telefonu
Not: Biraz araştırdım relame 7 90 Hz'lik ekranı ile beni etkiledi açıkçası. Yukarıdaki liste içerisinde Realme 7'den daha iyi telefon yoksa Realme 7 alacağım.

Ben telefonu babam için almak istiyorum. Babam bir telefon aldığı zaman o telefon ölene kadar kuulanır. Eskiden Samsung Note 3 kullanıyordu telefona şarj sorunu ısınma sorunu donma takılma sorunları olmaya başlamıştı sonra Samsung Galaxy J7 2016 ya geçti. Yaklaşık 4 - 5 senedir sıkıntısız bir şekilde kullandı. 2 gün önce gece bir telefon gelmiş tanımadığı birkişiden açmış galiba sonra telefonun sesini kısıp uyumuş. Sabah kalktığında ise telefon açılmadı. Telefonu açma tuşuna basılı tutuyoruz telefon titriyor her Samsung marka telefon gibi açılıyor ama görüntü yok. Vysor ile bağlanıyoruz USB hata ayıklama açılması gerekiyormuş. Telefonun ekranının kırık olması için bir neden yok. Bu sorununn kaynağını ve çözümü bir türlü bulamadık. Babamın çok önemli banka şifreleri fotoğrafları vs. hepsini g mail sayesinde kurtarabildik. Şu anda yanlış hatırlamıyorsam 2014 yılında aldığı Note 3 kullanıyor. Telefon fazla ısındığı zamanlar (açtıktan 5 dakika sonra) çok yavaş çalışıyor ve donmalar takılmalar oluyor. Babamın 3 yıl boyunca rahatça kulanasını istediğim bir telefon istiyorum. 3000 TL fiyat bandında alınabilecek en iyi telefon https://www.hepsiburada.com/oppo-re...tss4sJ8lhlYuNis65ULSkkLTAj3nANKoaAjqNEALw_wcB bu mudur? Onun yanında bu telefonlar nasıldır? Xiaomi Redmi Note 9 Pro Cep Telefonu
Not: Biraz araştırdım relame 7 90 Hz'lik ekranı ile beni etkiledi açıkçası. Yukarıdaki liste içerisinde Realme 7'den daha iyi telefon yoksa Realme 7 alacağım.

Hocam aynı sorun bizde de olmuştu annem Note 4 kullanıyordu telefonda biraz video izledikten sonra bırakmıştım sabah uyandığımda açılmamıştı :D ekranı kırılmış demişlerdi bize de sonra telefonun içini açmıştık kapattığımızda açılmıştı telefon (garip bir şekilde) 1 hafta sonra yene bozuldu.

Hocam Note 9S ile aynı ama kamerası daha iyi 9 Pro için bunu söyleyebilirim 2500 TL'ye satıldığından Note 9S in bir şekli oluyor da Note 9 Pro yerine çok daha fazla iyi seçenek var.

Hocam ben Realme 7'nin Pro versiyonunu kullandım onun yıllar boyunca kullanılacak telefon olduğundan eminim ama Realme 7'den pek emin değilim açıkçası :D yani mediatek işlemcilere pek güvenilmez Realme yazılımı ile kurtarıyor sıcaklıkları bir bakıma ama mediatek bir işlemciye pek güven olmaz o derece uzun kullanacaksa bence fiyat arttırıp 7 Pro alın derim hem mediatek bir işlemciye sahip değil arttıramam derseniz zaten pek oyun oynayacağını sanmıyorum babanızın M31s sağlıklı bir seçenek olur.

Mediatek işlemciler kötü değil ama 1.yıl sıkıntısız gider ertesi gün bir trip atar ısınmaya başlar arıza çıkartır falan güven olmaz yani :D kendim çok fazla kullandım da biliyorum belki G95 farklıdır ama kimse garantisini veremez maalesef normalde 2000 TL'ye mediatek işlemciye sahip bir telefon alacaktık dayım onu alma diye üstüne para verdi o derece sevilmeyen bir işlemci ama öte yandan Realme'nın yazılımı çok güzel bir yazılım o nedenle Realme 7 Pro önerdim hem sevilen bir Snapdragon işlemciye hem de çok güzel bir yazılıma sahip.

POCO X3 NFC 120 Hz ekranı var ama MIUI 11-12 çok sıkıntılı eğer garantisi bitince ROM atabilecekseniz POCO X3 de güzel bir seçenek olur.

Mediatek'e ve A51'e bulaşmayın.
Bir işlemcide sorun yaşamış olmanız Realme 7'de sorun yaşayacağınız anlamına gelmiyor.

Eki Görüntüle 906869

4 dakika olarak Poco X3 önde, şarj süresi olarak Realme 7 30 dakika önde.

Eki Görüntüle 906870

Fanboy ilan edileceğimi tahmin etmiştim zaten ama insanları yanlış yönlendirmeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Samotne Ciasteczka sırf daha fazla kişi önermeye başladı diye fikrinizi değiştirip karşı tarafı yanlış yönlendirmeyin.

Eki Görüntüle 906881
Sıcaklık olarak 1 derece fark var yok.

Realme 7 gayet iyi bir tercih olacaktır.

Son düzenleme:

Kamerası için tavsiye ediyorum özellikle. 4 arkada, 1 önde kamerası mevcut. İşlemcisi de fena değil.

Hocam kameradan pek anlamam ama telefon daha 1080p 60FPS bile çekemiyor.
Diyafram açıklığı da çok iyi değil yani sırf kamerası için alınacak bir telefon değil Oppo ile Realme yazılımla kurtarıyor da bunda bir de P70 var hayır 2800 TL'lik bir telefona P70 koymuşlar gm bile 2000 TL'lik gm 20 Pro'ya koyabiliyor bunu fiyat/performans ile alakası yok yani. Oppo ve Realme'nin teknik servisini bilmem ama Casper'ın internette bir ton teknik servis şikayetini biliyorum.

Hocam başka bir konuya böyle yazmışım yani hiçbir mantığı yok cidden 2300 olsa X20'nin fiyatı ancak o zaman mantıklı denilebilir.

Geri
Yukarı