3000 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
3000
Hocam aynı sorun bizde de olmuştu annem Note 4 kullanıyordu telefonda biraz video izledikten sonra bırakmıştım sabah uyandığımda açılmamıştı :D ekranı kırılmış demişlerdi bize de sonra telefonun içini açmıştık kapattığımızda açılmıştı telefon (garip bir şekilde) 1 hafta sonra yene bozuldu.

Hocam Note 9S ile aynı ama kamerası daha iyi 9 Pro için bunu söyleyebilirim 2500 TL'ye satıldığından Note 9S in bir şekli oluyor da Note 9 Pro yerine çok daha fazla iyi seçenek var.

Hocam ben Realme 7'nin Pro versiyonunu kullandım onun yıllar boyunca kullanılacak telefon olduğundan eminim ama Realme 7'den pek emin değilim açıkçası :D yani mediatek işlemcilere pek güvenilmez Realme yazılımı ile kurtarıyor sıcaklıkları bir bakıma ama mediatek bir işlemciye pek güven olmaz o derece uzun kullanacaksa bence fiyat arttırıp 7 Pro alın derim hem mediatek bir işlemciye sahip değil arttıramam derseniz zaten pek oyun oynayacağını sanmıyorum babanızın M31s sağlıklı bir seçenek olur.

Mediatek işlemciler kötü değil ama 1.yıl sıkıntısız gider ertesi gün bir trip atar ısınmaya başlar arıza çıkartır falan güven olmaz yani :D kendim çok fazla kullandım da biliyorum belki G95 farklıdır ama kimse garantisini veremez maalesef normalde 2000 TL'ye mediatek işlemciye sahip bir telefon alacaktık dayım onu alma diye üstüne para verdi o derece sevilmeyen bir işlemci ama öte yandan Realme'nın yazılımı çok güzel bir yazılım o nedenle Realme 7 Pro önerdim hem sevilen bir Snapdragon işlemciye hem de çok güzel bir yazılıma sahip.

POCO X3 NFC 120 Hz ekranı var ama MIUI 11-12 çok sıkıntılı eğer garantisi bitince ROM atabilecekseniz POCO X3 de güzel bir seçenek olur.

Para biriktir iPhone al.

Babam zamanında iPhone 3 kullanmış ve hiç beğenmemiş. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında S3 mini kullanmaya başladı 9 senedir Samsung dışında telefon kullanmadı sanırım. Şu an babama iPhone 12 Pro Max bile verseler Samsung'un eski model bir telefonunu tercih eder. O geri tuşu olmadan telefon kullanmak işkence gibi geliyormuş. Sanırım babam için Samsung Galaxy M31s 128 GB siyah modeli yeterli olacaktır. Öneriler için herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Babam zamanında iPhone 3 kullanmış ve hiç beğenmemiş. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında S3 mini kullanmaya başladı 9 senedir Samsung dışında telefon kullanmadı sanırım. Şu an babama iPhone 12 Pro Max bile verseler Samsung'un eski model bir telefonunu tercih eder. O geri tuşu olmadan telefon kullanmak işkence gibi geliyormuş. Sanırım babam için Samsung Galaxy M31s 128 GB siyah modeli yeterli olacaktır. Öneriler için herkese teşekkür ederim.
Tek artısı ekran olur, işlemci kısmında çok güçsüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı