3000 TL telefon tavsiyesi

BrnKrkz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 2500, maximum 3000 TL'ye telefon tavsiyesi istiyorum. İstediğim özellikler en az 64 GB depolama, kamerası ve bataryası iyi oloynamafakat ilk önceliğim batarya. Telefondan hiç oyun oynamam. Şimdilik aklımda Realme 6I veya Oppo A73 var. Daha iyi tavsiyeniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. 2500, maximum 3000 TL'ye telefon tavsiyesi istiyorum. İstediğim özellikler en az 64 GB depolama, kamerası ve bataryası iyi oloynamafakat ilk önceliğim batarya. Telefondan hiç oyun oynamam. Şimdilik aklımda Realme 6I veya Oppo A73 var. Daha iyi tavsiyeniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

Çözünürlük olarak Oppo A73 daha iyi.

İşlemci olarak Realme 6I daha iyi.

Batarya olarak Realme 6I ezer geçer (elimde Realme 5I var, pil performansları aynı bu yüzden rahatlıkla bunu söyleyebilirim)

Güncellik olarak Realme 6I ile Oppo A73 arasında 7 ay var (6i mart 2020, A73 Ekim 2020 de çıktı)

Kamera konusunda fikrim yok.

Arayüz olarak eşit denilebilir.

Aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Ekran çözünürlüğü insanı şüpheye düşürüyor.

(Realme 5I dede çözünürlük aynı ancak FHD bir telefonla yan yana konulduğunda ne diğer telefonun sahibi ne ben bir fark göremiyoruz)

Karar sizin sorunuz olursa Realme ilgili cevaplayabilirim.

(6i fiyatına POCO X3 NFC de olabilir.)

Çözünürlük olarak Oppo A73 daha iyi.

İşlemci olarak Realme 6I daha iyi.

Batarya olarak Realme 6I ezer geçer (elimde Realme 5I var, pil performansları aynı bu yüzden rahatlıkla bunu söyleyebilirim)

Güncellik olarak Realme 6I ile Oppo A73 arasında 7 ay var (6i mart 2020, A73 Ekim 2020 de çıktı)

Kamera konusunda fikrim yok.

Arayüz olarak eşit denilebilir.

Aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Ekran çözünürlüğü insanı şüpheye düşürüyor.

(Realme 5I dede çözünürlük aynı ancak FHD bir telefonla yan yana konulduğunda ne diğer telefonun sahibi ne ben bir fark göremiyoruz)

Karar sizin sorunuz olursa Realme ilgili cevaplayabilirim.

(6i fiyatına POCO X3 NFC de olabilir.)

Hocam ne kadar düşük bütçe olursa o kadar iyi çünkü telefonu çok nadir kullanıyorum ve en fazla sosyal medyada geziyorum. 2500 TL civarlarında başka alternatifler var mı? Yoksa X3 NFC, Realme 6i, A73 arasından hangisini almalıyım?

Redmi Note 8 kullanıcısıyım memnunum kamerası olsun hafızası olsun oyun performansı olsun iyi ama ben zamanında 1500e aldım eğer 2200e falan sıfır bulursan iyi.

General Mobile istemiyorum hocam GM21 Pro diğerlerine kıyasla iyi fakat yine de General Mobile hiç içime sinmiyor. Başka tavsiyesi olan var mı ?

Geri
Yukarı