3000 TL'ye kadar 144 Hz monitör önerisi

Zaten ekran kartı ve anakart ASRock, RAM Neo Forza, PSU Aerocool, kasa Dark.
Yani mevcut fiyatı bile pahalı.
Konfigürasyonların adı var sadece. Ben önermiyorum.

Edit: Kısacası biraz "görece iyi" marka ekran alcam diye, yorgan yakamam. Ben şahsen bu sistemi önermem.

Son olarak, cuma günleri İncehesap'a bakın. MSI'ın falan güzel ekranları geliyor ya da ASUS.
ASRock 17 yıllık bir firma. Neo Forza gayet kaliteli RAM üretiyor. Aerocool PSU konusunda kendini geliştirdi. Kasa gayet yeterli.

Vallahi ne yalan söyleyeyim pek anlamıyorum su bilgisayar toplama islerinden o yüzden ne yazsanız arapça gibime geliyor ama çok teşekkür ederim öneriler için hepsine bakacağım İnternet'ten karşılaştırmalı olarak.

ASRock 17 yıllık bir firma. Neo Forza gayet kaliteli RAM üretiyor. Aerocool PSU konusunda kendini geliştirdi. Kasa gayet yeterli.

28 yıllık hayatımın yaklaşık 14 yılını bilgisayar parçalayıp toplayarak geçirdim. İnsanlara neden Monster notebook önermiyorsam aynı sebepten bu bilgisayarı da önermiyorum. Tabi ki herkes kaliteli malzeme alamayabiliyor. Maddi sebepler devreye giriyor.
Ancak 10.000 TL bu sistemin eline de çok yüzüne de çok.
En basitinden tuff Gaming aliance RAM ile aynı fiyata Neo Forza isminde bir RAM almayı kesinlikle tercih etmemeli. Bu çok küçük bir örnek.
Direkt konfigürasyondan ise kaç FPS fark olacağını söyleyebilen birisinden de öneri alınmasını da önermem şahsen.
Neyse benim diyeceklerim ve önerilerim bu kadar. İyi akşamlar.

28 yıllık hayatımın yaklaşık 14 yılını bilgisayar parçalayıp toplayarak geçirdim. İnsanlara neden Monster notebook önermiyorsam aynı sebepten bu bilgisayarı da önermiyorum. Tabi ki herkes kaliteli malzeme alamayabiliyor. Maddi sebepler devreye giriyor.
Ancak 10.000 TL bu sistemin eline de çok yüzüne de çok.
En basitinden tuff Gaming aliance RAM ile aynı fiyata Neo Forza isminde bir RAM almayı kesinlikle tercih etmemeli. Bu çok küçük bir örnek.
Direkt konfigürasyondan ise kaç FPS fark olacağını söyleyebilen birisinden de öneri alınmasını da önermem şahsen.
Neyse benim diyeceklerim ve önerilerim bu kadar. İyi akşamlar.

Peki sizin önerdiğiniz bir sistem var mıdır acaba her türlü tavsiyeye açığım.

Buyurun bunlar da 4 haftalık İncehesap Gaming cuma indirimleri.
Sapphire Nitro + 5700 XT ödül almış bir ekran kartı olarak 3500'e inmiş.
ASRock ise 3900'e satıyor. Kısaca iyice araştırılmamış şeyler hakkında bilgi vermeyin.
Para kolay kazanılmıyor.

1.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

Önerdiğim sistem. (kendiniz toplamak yada bilen birine toplatmak zorundasınız)
Ryzen 5 3600 1200 TL.
Sapphire Nitro + 5700XT 3500 TL veya 2060 Super 8 GB 256Bit GDDR6 olan modeller 3500 civarına geriliyor.
Tuff aliance 2x8 16 GB RAM 3200MHz 500 TL.
Adata XPG SX8100 512 GB 3500/3000 600TL.
B550 TUF gamin Plus 1300 TL.
Corsair kasa ve Corsair 650W 80+ Bronze PSU 1000 TL.

Geriye ise, 1900 TL kadar bir bütçeniz kalacak.
Bu bütçeye 144 Hz ekran sığar, üzerine 300 TL kadar paranız kalacak.
Bu paraya ise ister 1TB Seagate baraccuda HDD, isterseniz de anakartın Wi-Fi modelini alabilirsiniz.
Bir diğer seçenek ise 300 TL ile işlemciye stok soğutucu yerine daha iyi bir soğutucu alabilirsiniz.

Cuma akşamları 19'dan itibaren İncehesap Gaming gecelerinden sistemi oldukça ucuza toplayacaksınız.
Anakart haricinde, tüm bileşenler sık indirime giren bileşenler o sebeple tercih edildi.

Dosya Ekleri

• 6.png
    6.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Buyurun bunlar da 4 haftalık İncehesap Gaming cuma indirimleri.
Sapphire Nitro + 5700 XT ödül almış bir ekran kartı olarak 3500'e inmiş.
ASRock ise 3900'e satıyor. Kısaca iyice araştırılmamış şeyler hakkında bilgi vermeyin.
Para kolay kazanılmıyor.

Eki Görüntüle 607496Eki Görüntüle 607497Eki Görüntüle 607498Eki Görüntüle 607499

2 Yıldır bilgisayar toplama işindeyim hocam alınacak bir sistem eğer 3600 MHz performansından vazgeçmek isterse -2 TL'ye Adata 8x2 RAM var 3200 MHz onu seçebilir. Buyurun aşağıdaki videoda sıcaklık değerleri bulunuyor 70C ile 80C en fazla 80C bu arada. 100 TL daha bütçe ile 600W 80+ Gold High Power PSU alabilir. Kasa bence gayet hoş.

Dersen ki hiç hocam uğraştırmayın ben ilk attığım PC'yi alacağım fazla da fiyatta açılmayayım.
Piyasanın en fiyat performans 144Hz ekranı atacağım linkte mevcut. Stoğu tükenmiş.
Vatan ile iletişime girip gelip gelmeyeceğini öğrenebilir ya da başka yerlerden arayabilirsiniz.
@Denizcaliskan
.

Dersen ki hiç hocam uğraştırmayın ben ilk attığım PC'yi alacağım fazla da fiyatta açılmayayım.
Piyasanın en fiyat performans 144Hz ekranı atacağım linkte mevcut. Stoğu tükenmiş.
Vatan ile iletişime girip gelip gelmeyeceğini öğrenebilir ya da başka yerlerden arayabilirsiniz.
@Denizcaliskan
.

Şahsen o sistemide yani illa alacağım diye bakmadım gözüme en uygun o geldi o yüzden baktım sizin attığınız da çok iyiye benziyor ben bir kendi çapımda karşılaştırma yapayım en iyisi pek anlamam ama YouTube'dan baka baka videolara artık yapacağım bir şeyler :D
Her şey için çok teşekkürler yazan arkadaşlara @Silinen üye size de teşekkür ederim
Daha önerecek sisteminiz varsa açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı