3000 TL'ye kadar monitör önerisi

Beyaz Saray

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu civardaki monitörlere baktım çoğu 144 Hz, 1080p, 24 inç o yüzden kararsız kaldım. Hangi marka monitörde iyidir, hangi panel iyidir bilmiyorum. Eğer çok büyük bir fark yoksa 3000'in altında önerirseniz güzel olur.

Ben de monitör bakıyorum. Söylediklerine göre IPS panellerde ışık sızması sık oluyormuş ama ben 5000₺'ye kadar 27 - 32" monitörlere baktım ve hepsi IPS paneldi, bir iki istisna olabilir ama diğer panelleri seçtiğimde fiyat bayağı bir artıyordu. Fakat 24" monitörlere bakmadığım için fiyatlara bir şey diyemiyorum. Ama madem IPS panel bu kadar yaygın bir şeyse sağlam markalarda sorun olmaz diye düşünüyorum. Şahsi fikrimdir. Hangi marka iyidir, hiç böyle ürün falan kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. Onu da bilen, kullanan söylesin.

Hocam neredeyse aynı fiyata VG249Q1A var o IPS panel, ne gibi farklar var aralarında?

Hocam VG249Q IPS panel en iyisi o onu öneririm size bu arkadaşın attığı VA panel daha kötü IPS'ye göre ikisi de neredeyse aynı fiyat siz VG249Q yu tercih edin link bu.

Hocam neredeyse aynı fiyata VG249Q1A var o IPS panel, ne gibi farklar var aralarında?

Kaçırmayın hocam bu fiyata bulamazsınız.

VA ve IPS panel farkı burada belli oluyor.

Hocam VG249Q IPS panel en iyisi o onu öneririm size bu arkadaşın attığı VA panel daha kötü IPS'ye göre ikisi de neredeyse aynı fiyat siz VG249Q yu tercih edin link bu.

Kaçırmayın hocam bu fiyata bulamazsınız.

VA ve IPS panel farkı burada belli oluyor.
Hocam aslında VG249Q1A alacaktım ama Viewsonic VX2718-P-MHD ve Lenovo G27-30'a denk geldim. 3500 TL'ye 27 inç monitörler. Sizce alınır mı? Veya daha pahalıya 27 inç daha iyisi önerebilir misiniz. Tam olarak bütçeyi ne kadar arttırabilirim bilmiyorum ama değecekse arttırabilirim.
Monitörler bunlar;

Hocam aslında VG249Q1A alacaktım ama ViewSonic VX2718-P-mhd ve Lenovo G27-30'a denk geldim. 3500 TL'ye 27 inç monitörler. Sizce alınır mı? Veya daha pahalıya 27 inç daha iyisi önerebilir misiniz? Tam olarak bütçeyi ne kadar arttırabilirim bilmiyorum ama değecekse arttırabilirim.
Monitörler bunlar;

(Çalışıyordum hocam cevap veremedim kusura bakmayın)
Hocam ekran boyutu konusu tamamen size ve zevkinize kalmış, eğer FPS oyunları oynuyorsanız 24 öneririm ama ben LoL, Forza'ya da film, dizi veya maç izleyecem derseniz 27 öneririm. Ha 24 de oynanmıyor mu oynanıyor tabii ki de ama büyük ekranda oynamak daha çok haz veriyor bence. Benim fikrimi soracak olursanız ben 24 taraftarıyım 27 bana büyük geliyor, ama sizin vatan tarzı yerlere gidip görüp öyle karar vermeniz daha sağlıklı olur.

Monitörlere gelecek olursak ikisi de VA, oyun dedim mi ilk akla gelen IPS paneldir, gerçekten canlı renkler görmek istiyorsanız ve oyun zevkini dibine kadar yaşamak istiyorsanız IPS almalısınız ki benim tavsiyem de odur.
Dersiniz "e kardeşim bu 165 Hz ama VA olsa ne olmuş" insan oğlu 144 ile 165 Hz arasındaki farkı anlayamayacak bir varlık o yüzden gereksiz yere 165 almanın bir mantığı yok ki zaten ViewSonic gibi markalar pek önerilmiyor.

Demem o ki bence VG249Q bu kadar iyi fiyattayken kaçırma bir daha bu fiyata bulamazsın.

(Çalışıyordum hocam cevap veremedim kusura bakmayın)
Hocam ekran boyutu konusu tamamen size ve zevkinize kalmış, eğer FPS oyunları oynuyorsanız 24 öneririm ama ben LoL, Forza'ya da film, dizi veya maç izleyeceğim derseniz 27 öneririm. Ha 24 de oynanmıyor mu oynanıyor tabii ki de ama büyük ekranda oynamak daha çok haz veriyor bence. Benim fikrimi soracak olursanız ben 24 taraftarıyım 27 bana büyük geliyor, ama sizin vatan tarzı yerlere gidip görüp öyle karar vermeniz daha sağlıklı olur.

Monitörlere gelecek olursak ikisi de VA, oyun dedim mi ilk akla gelen IPS paneldir, gerçekten canlı renkler görmek istiyorsanız ve oyun zevkini dibine kadar yaşamak istiyorsanız IPS almalısınız ki benim tavsiyem de odur.
Dersiniz "e kardeşim bu 165 Hz ama VA olsa ne olmuş" insan oğlu 144 ile 165 Hz arasındaki farkı anlayamayacak bir varlık o yüzden gereksiz yere 165 almanın bir mantığı yok ki zaten ViewSonic gibi markalar pek önerilmiyor.

Demem o ki bence VG249Q bu kadar iyi fiyattayken kaçırma bir daha bu fiyata bulamazsın.

Güzel anlatmışsın hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı