3000₺'ye robot süpürge tavsiyesi

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, 180 M.2 civarı ev için yaşlı anne, babanın kolay kullanacağı, yedek parça, garanti, servis konusunda sıkıntı yaşatmayacak, haritalama özellikli (sağ sola çarpmayan) bir model arıyoruz. Dediğim gibi aile kullanacağı için basit kullanımı olmalı yoksa beğenmezler. Yedek parçası falan kolay bulunmalı. Önerebileceğiniz bir model var mı?

Cihazı en az bir kere kurmak için bir akıllı telefona ihtiyaç var.
Sonraki kullanımlarda direk üzerinde tuşa basarak çalıştırabilirler.

Hocam, kişisel görüşümü belki beğenmeyeceksin fakat öyle uğraşmayı sevmeyen, teknolojiden biraz uzak vb. kimselerin kullanabileceği bir cihaz değil robot süpürge.

Haritalandırma yapsan bile evdeki birşeyin yerini değiştirdiğinde direkt olarak farklı bir mekan olarak algılayabiliyor. Bu da eski haritanın üstüne yeni harita çizmek veya kafasına göre sağa sola gidip yarım yamalak iş yapıp eski haritayı unutturabiliyor makinenin kendisine.

Bakın bunların hepsini yaşadım. Küçük bir köpeği olan bir evde bu süpürge sapıtıyor. Köpek koltuğun altında oyuncağını unutuyor, hoppp harita yenilensin...

Bir kapıyı haritalandırırken nasıl bıraktıysanız, o süpürge her çalıştığında hep aynı şekilde kalmalı gibi saçma sapan birçok detay kural var ve bunları siz kullandıkça öğreniyorsunuz.

Robota çarptın diyelim. Hoppp tekrar haritalandır. Girmemesi gereken bir yere girdi diyelim. Hooopp tekrar haritalandır.

Kız arkadaşımın evinde 5 günlük robot süpürge deneyimim oldu. 5 günde tam 4 kere yeniden kurulumunu yaptım. Süpürge ne miydi? @2'nin sana önerdiği süpürgenin ta kendisi :) Bu arada kız arkadaşım 3-4 günde bir tekrar haritalandırma yapıyor telefondan. Çünkü en küçük şeyi engel algılayıp haritayı değiştiriyor.

Kısacası robot süpürge genç işidir. Yaşça ileri (60+), teknolojiden uzak, akıllı telefon kullanmasını maalesef bilmeyen birisi robot süpürgeyi alır sonra da balkonundaki yüklüğüne koyar 1 hafta sonra.
Bunu bilerek hareket edin.

He dersen bunlar hepsinde mi var? Sanmıyorum. Daha ileri teknoloji kullanan akıllı süpürgeler elbette var. Akıllı olan zaten ucuz değil onu da unutmamak gerekir.

Hocam, kişisel görüşümü belki beğenmeyeceksin fakat öyle uğraşmayı sevmeyen, teknolojiden biraz uzak vb. kimselerin kullanabileceği bir cihaz değil robot süpürge.

Haritalandırma yapsan bile evdeki birşeyin yerini değiştirdiğinde direkt olarak farklı bir mekan olarak algılayabiliyor. Bu da eski haritanın üstüne yeni harita çizmek veya kafasına göre sağa sola gidip yarım yamalak iş yapıp eski haritayı unutturabiliyor makinenin kendisine.

Bakın bunların hepsini yaşadım. Küçük bir köpeği olan bir evde bu süpürge sapıtıyor. Köpek koltuğun altında oyuncağını unutuyor, hoppp harita yenilensin...

Bir kapıyı haritalandırırken nasıl bıraktıysanız, o süpürge her çalıştığında hep aynı şekilde kalmalı gibi saçma sapan birçok detay kural var ve bunları siz kullandıkça öğreniyorsunuz.

Robota çarptın diyelim. Hoppp tekrar haritalandır. Girmemesi gereken bir yere girdi diyelim. Hooopp tekrar haritalandır.

Kız arkadaşımın evinde 5 günlük robot süpürge deneyimim oldu. 5 günde tam 4 kere yeniden kurulumunu yaptım. Süpürge ne miydi? @2'nin sana önerdiği süpürgenin ta kendisi :) bu arada kız arkadaşım 3-4 günde bir tekrar haritalandırma yapıyor telefondan. Çünkü en küçük şeyi engel algılayıp haritayı değiştiriyor.

Kısacası robot süpürge genç işidir. Yaşça ileri (60+), teknolojiden uzak, akıllı telefon kullanmasını maalesef bilmeyen birisi robot süpürgeyi alır sonra da balkonundaki yüklüğüne koyar 1 hafta sonra.
Bunu bilerek hareket edin.

He dersen bunlar hepsinde mi var? Sanmıyorum. Daha ileri teknoloji kullanan akıllı süpürgeler elbette var. Akıllı olan zaten ucuz değil onu da unutmamak gerekir.

O Xiaomi'nin modelinde kronik bir sorunmuş sanırım. Roborock ve viomi de de oluyor mu emin değilim. Xiaomi 1C daha küçük evler için diye duymuştum. Bir de üstünde o yuvarlak sensörden yok, haritalama yapabiliyor mu ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı