30000 TL Sistem Önerisi

@utkuukurt Mouse konusunda daha ucuza gidilebilir. Deathadder V2 gibi.
İçinde dünyanın en iyi sensörlerinden biri olan Focus+ var.
Kulaklık konusunda BlackShark V2 al. O çok daha iyi olur.
Klavye için kaç para ayırdın? Ona göre öneri yaparım.

@utkuukurt Mouse konusunda daha ucuza gidilebilir gibi. Deathadder V2 gibi. Kulaklık konusunda BlackShark V2 al. O çok daha iyi olur.
Klavye için kaç para ayırdın. Ona göre öneri yaparım.
FPS için mi bu kulaklık önerisi? Klavye fiyatlarını bilmiyorum ki bütçe söyleyeyim 😅
Al bu senin işini rahatça görür diyebileceğin bi öneri yaparsan sevinirim.

Selam herkese. Yaklaşık ₺30000 bütçe (taksitle yaklaşık ₺34000-35000 oluyor) ile monitör dahil bir sistem toplamayı düşünüyorum.
Aklımdaki sistemi sizlerle paylaşayım, eksiğini geldiğini sizlerle tatlı dille tartışıp düzeltelim.

İşlemci: Intel i5 11400F
Anakart: MSI B560-A Pro 5066 MHz, 1200 Soket ATX
RAM: Corsair Vengeance 3600 MHz, CL18 16 GB
Ekran Kartı: PNY GeForce RTX 3070 Ti XLR8
Kasa: MSI MAG Forge 100R
Sıvı Soğutma: Corsair Hydro Serisi H100X 240mm
PSU: MSI MPG A650BN 650W 80+ Bronze
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500 GB
Monitör: MSI 27" Optix G27CQ4 165 Hz 1 Ms

Sistem aşağı yukarı bu. Monitör konusunda biraz tereddütlüyüm, birkaç konu başlığında ölü piksel, MSI'n garanti konusunda birkaç eksikliğini okudum.
Varsa öneriniz hepsine açığım.
Teşekkürler.

Reis beni al Cyberpunk 2077 Max ayarlarda açarım :D

Bunun yerine daha uygun bir şey bakabilir miyiz 5700X için? 🤔
Bir de Ram olarak ilk sayfada önerdiğini mi koyalım? Şunu koymamızın bir mahsuru yoktur herhalde 😂
https://www.hepsiburada.com/corsair...ah-p-HBV00001CD9Z2?url_src=and-product-detail

Son düzenleme:
Bunun yerine daha uygun bir şey bakabilir miyiz 5700X için? 🤔
Sıvı soğutma şart mıdır? Bu arada Arctic fiyatına göre mükemmel bir soğutucu. Başka sıvı soğutma dersen edeceğin kâr maksimum 400-500 olur. Hava soğutma dersen 1000TL ucuza kaliteli hava soğutma var.
Bir de Ram olarak ilk sayfada önerdiğini mi koyalım? Şunu koymamızın bir mahsuru yoktur herhalde 😂
https://www.hepsiburada.com/corsair...ah-p-HBV00001CD9Z2?url_src=and-product-detail
Koyulabilir. RGB'sinden dolayı koydun sanırım. İçindeki çip çok iyi değil, onu söyleyeyim. Adına para ödersin. RGB isterim dersen alınabilir.

Sıvı soğutma şart mıdır? Bu arada Arctic fiyatına göre mükemmel bir soğutucu. Başka sıvı soğutma dersen edeceğin kâr maksimum 400-500 olur. Hava soğutma dersen 1000TL ucuza kaliteli hava soğutma var.

Koyulabilir. RGB'sinden dolayı koydun sanırım. İçindeki çip çok iyi değil, onu söyleyeyim. Adına para ödersin. RGB isterim dersen alınabilir.
RGB çok merakım yok ama bir arkadaşım gazlıyor sürekli 😅
Sıvı soğutma daha iyi olmaz mı? Önümüz yaz, Muğla'da yaşadığımı göz önüne alırsak PC zaten bi tık ısınacak 😂

RGB çok merakım yok ama bir arkadaşım gazlıyor sürekli 😅
RGB merakı yoksa Crucial Ballistix RAM bakabilirsin. Bende bizzat kullanıyorum. İçindeki çip epey kaliteli. Kolayca 3600-3800MHz'e OC yaparsın. Mükemmel olur.
Sıvı soğutma daha iyi olmaz mı? Önümüz yaz, Muğla'da yaşadığımı göz önüne alırsak PC zaten bi tık ısınacak 😂
Dediğim hava soğutma 240mm'likleri yeri geliyor tokatlıyor, merak etme. 🙂 Tabii bütçe yeterse Arctic al. Piyasadaki en iyi sıvı soğutmalardan biri. Bahsettiğim hava soğutma şu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı