30000 TL sistem toplama

Bütçe
30000
Dalga mı geçiyorsun ya da bilmiyorsun?
VRAM darboğazı ile drop ve FPS düşmesi yaşayıp kartı kullanamadıktan sonra NVİDİA alsan nolur?
Birde 60-70 FPS veriyor demişsin,aynen kardeşim fanboyluk.
Ben fanboyluk yapmıyorum da siz de haterlık var Nvidia haterlığı. Paranız yetmiyor diye her nvidia kartını çöplüyorsunuz sadece. Aynen kanka AMD kraldır Nvidia çöp.

Ben fanboyluk yapmıyorum da siz de haterlık var Nvidia haterlığı. Paranız yetmiyor diye her nvidia kartını çöplüyorsunuz sadece. Aynen kanka AMD kraldır Nvidia çöp.
Dostum tam trollsun.
Hiçbiri argüman sunmadan her dediğime beğenmedim,hahaha atan, Nvidia fanboyu sun.
NVİDİA hateri değilim,ne alakası var?
Bir firmayı eleştirince hateri olmuyorsun.
İyi yönünde söylüyorum kötü yönünüde,hateri olsam senin gibi dalga geçerim ve argüman sunmam,millete sallarım.

Seni bir başka konuda rezil etmiştim insanlara fakir diyerek aşağıladığın için fakat moderatörler yorumları silmiş.
Benle polemiğe girme.

Hem ayranım dökülmesin hem...

AMD alıp driver sorunlarıyla uğraşmaktan iyidir. Bir tane optimizasyon sıkıntılı oyunu örnek göstermen yanlış. Vram aşılsa da zaten öyle büyük bir sorun değil her türlü 60 70 fps veriyor en az. Ramler zaten ddr5 ordan kullanılır.
Bilgisayar bilginize ve nVidia hayranlığınıza bayıldım :D başkalarının iyiliği için bilgisayar toplama kategorisinden uzak durun.

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim ama böyle bir konuda tartışma çıkacağını hiç tahmin etmemiştim sanırım ülke olarak yaşadığımız sıkıntılar bu konulara bile nüfuz etmeye başlamış. Yine de birbirimizi kırmanın anlamı yok herkese teşekkür ederim.

35k bandında planladığım bütçeyi aştığım senaryoda notlarımı aldım muhtemelen 7900XT'yi değerlendireceğim ama diğer segmentleri de düşünmek istiyorum. Bir alt segmentte örneğin 25-30k arasında nasıl bir sistem toplanabilir veya yukarıda belirtilen sistemden neler çıkartılıp eklenebilir sizce ?

Teşekkür ederim

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim ama böyle bir konuda tartışma çıkacağını hiç tahmin etmemiştim sanırım ülke olarak yaşadığımız sıkıntılar bu konulara bile nüfuz etmeye başlamış. Yine de birbirimizi kırmanın anlamı yok herkese teşekkür ederim.

35k bandında planladığım bütçeyi aştığım senaryoda notlarımı aldım muhtemelen 7900XT'yi değerlendireceğim ama diğer segmentleri de düşünmek istiyorum. Bir alt segmentte örneğin 25-30k arasında nasıl bir sistem toplanabilir veya yukarıda belirtilen sistemden neler çıkartılıp eklenebilir sizce ?

Teşekkür ederim
25-30 bin arası biraz sıkıntılı bant hocam genelde hazır bilgisayarlar üzerinden geliştirme önerilir 30 bine ise 7900 XT toplanabilir gibi ancak sınırda olur sistem, tüm yük ekran kartına bindirilmezse tam verim alınması biraz zor.

25-30 bin arası biraz sıkıntılı bant hocam genelde hazır bilgisayarlar üzerinden geliştirme önerilir 30 bine ise 7900 XT toplanabilir gibi ancak sınırda olur sistem, tüm yük ekran kartına bindirilmezse tam verim alınması biraz zor.

Anladım hocam peki
bu ürün için biraz özelleştirme yapsam çok mu pahalı olur sizce ?
Sanırım soğutucu eklenmesi gerekiyor bir de SSD güncellemesiyle birlikte 26 27k civarlarına geliyor. Kasa değişikliği ile de ortalama 30k civarlarına geliyor.

Şimdi @Merdo34 un topladığı 7900XT li sistemle 3070ti'ı da karşılaştırmak olmaz tabi ama arada 5bin tl fark olunca da hazır sistem mantıksız geldi şimdi bana.

Açıkçası 30 35kya bu kadar üst düzey toplanabileceğini düşünmemiştim @Merdo34 tekrardan teşekkürler hocam

Teşekkür ederim
Anladım hocam peki
Bu ürün için biraz özelleştirme yapsam çok mu pahalı olur sizce?
Sanırım soğutucu eklenmesi gerekiyor bir de SSD güncellemesiyle birlikte 26 27k civarlarına geliyor. Kasa değişikliği ile de ortalama 30k civarlarına geliyor.

Şimdi @Merdo34 un topladığı 7900XTli sistemle 3070 Ti'ı da karşılaştırmak olmaz tabii ama arada 5bin TL fark olunca da hazır sistem mantıksız geldi şimdi bana.

Açıkçası 30 35kya bu kadar üst düzey toplanabileceğini düşünmemiştim @Merdo34 tekrardan teşekkürler hocam

Ucuz olsun derseniz attığıma ya da PSU'yu NZXT anakartı B550 yaparak buna bakın.

Ucuz olsun derseniz attığıma ya da PSU'yu NZXT anakartı B550 yaparak buna bakın.
Hocam ellerin dert görmesin çok teşekkürler.

Attığın hazır sistem bana daha uygun görünüyor sanırım çünkü ben çok oyun oynayan birisi değilim standart kullanıcıyım ve sanırım bu sistem beni birkaç sene götürür.

Direk satın alsam mı yoksa bunlar da kampanya yapar mı acaba

Ek olarak bu sisteme işlemci soğutma gerekli olur mu sizce

Attığın hazır sistem bana daha uygun görünüyor sanırım çünkü ben çok oyun oynayan birisi değilim standart kullanıcıyım ve sanırım bu sistem beni birkaç sene götürür.

Direk satın alsam mı yoksa bunlar da kampanya yapar mı acaba
1080p’de 5 yıl gideri var en az zaten daha düşmez baya düşük fiyatı.

Direk satın alsam mı yoksa bunlar da kampanya yapar mı acaba?

Ek olarak bu sisteme işlemci soğutma gerekli olur mu sizce

SE-214XT iyi gider.

Nasıl uzun süre sıkıntı çıkarmaz?
Yetersiz.
4070 Ti aldıktan sonra RT de köklemek isterim, buyurun sınır VRAM kullanımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dış mekanda ışıklandırma ve gölgelendirmenin az olduğu noktalarda 8.5-10 GB arası VRAM kullanımı var, ışıklandırma ve gölgelendirmenin daha fazla bulunduğu okul içinde ise VRAM kullanımı yer yer 11 GB ı geçmekte.
Ayrıca bu bahsettiklerim DLSS kapalı iken, DLSS açıldığı zaman VRAM kullanımı artmakta.
Böyle sınır bir VRAM ile uzun seneler 2K oyunculuktan söz edilemez.
@cirkinordekyavrusu fanboyluk yapmanın anlamı yok, sen adama kötülük yapıyorsun.

Arkadaş 5 sene laptop kullanmış, o kadar para döktüğü sistem ile yine 5-6 sene gitmek ister.

İyide AMD alırsanız RT'yi kökleyemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı