3000G sistem için ekran kartı önerisi

Nan0TecH

Hectopat
Yer
VİRJİNYA
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar destekli Makina imalatı
GTA 5 Battlefield V gibi 60 70 FPS verecek ekran kartı önerisi darboğaz yapmayacak uyumlu bir ekran kartı önerirseniz çok iyi olur.

Tamam benimkiler düzmece, peki sen paylaş kanıtlarını?

2600 ve RTX 2070 ile o çözünürlükte oluyorsa 3000G ile hayli hayli olur. Bu başlıca bir kanıt olur bana kalırsa. Kullanan birisi söylemiş çünkü.

@ParastyleV

Son düzenleme:
Beyler işim çıktı kusura bakmayın cevap veremedim herkese ayrı teşekkürler konu nerelere gelmiş:)
3000G'nin RTX2080 bu şekilde beslemesi müthiş aslında. Bende 3000G kullanıyorum OC 4 GHz sorun yaşamadım hiç. Küçük canavar :D

Hocam kaç Volt ile 4'e çıkardiniz.

2600 ve RTX 2070 ile o çözünürlükte oluyorsa 3000G ile hayli hayli olur. Bu başlıca bir kanıt olur bana kalırsa. Kullanan birisi söylemiş çünkü.

@ParastyleV
Mıştıyla miştiyle olmuyor bu işler, ben sana somut kanıt sunuyorum sen bana kuzenim söyledi panpa diyorsun. Üstelik çekirdekler tam yükte değil diyerek videoların sahte olduğunu iddia ediyorsun, böyle bir şey yok, darboğaz çekirdekler sadece tam yükteyken gerçekleşen bir olay değil. Buradan bile darboğazın ne olduğu konusunda en ufak bir fikrinin bile olmadığı ortaya çıkıyor.

Mıştıyla miştiyle olmuyor bu işler, ben sana somut kanıt sunuyorum sen bana kuzenim söyledi panpa diyorsun. Üstelik çekirdekler tam yükte değil diyerek videoların sahte olduğunu iddia ediyorsun, böyle bir şey yok, darboğaz çekirdekler sadece tam yükteyken gerçekleşen bir olay değil. Buradan bile darboğazın ne olduğu konusunda en ufak bir fikrinin bile olmadığı ortaya çıkıyor.

Seninle daha fazla zaman kaybetmeyeceğim. Daha ekran kartı-işlemci darboğazı ne onu bilmiyorsun.

@Recep Baltaş Hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Halihazırda düşük seviye bir işlemcisi olan bir sisteme yüksek seviye ekran kartı takmak bir sorun olur mu? Evet darboğaz nedeniyle GPU tam performansta çalışmayacak ancak yaptığım araştırmalar ve izlediğim birçok test videosu bunun dışında bir sorun olmadığını gösteriyor.

Darboğaz konusunu bence sıfır sistem toplayanlar dikkate almalı, halihazırda bir sistemi yani işlemcisi olan kişiler yüksek seviye ekran kartı almaktan çekinmemeli. (tabii yüksek seviye ekran kartına vereceği parayla işlemciyi yükseltebilir ve ortalama bir kart alabilir ancak bu konu dışı).

Yeni konular

Geri
Yukarı