İnceleme 3000G UKT performans ve incelemesi

Merhabalar, eski bilgisayarımdan kurtulmak için öylesine Sinerji Bilgisayarın sitesinde gezinirken gördüğüm ve bununla idare edecek bir sistem kurarım dediğim APU işlemci olan AMD Athlon 3000G'den bahsedeceğim.

Bu işlemciyi APU olarak kullanıyorum öncelikle onu belirteyim. Zaten alacak olan çoğu kişi bu niyetle alacaktır diye tahmin ediyorum. Ben bu işlemciyi 7 Mayıs 2022 tarihinde Sinerji Bilgisayar Kadıköy mağazasından Tray, fansız olarak 900TL civarında bir fiyata aldım.

Bu işlemci ile 1.5 ayı geride bıraktım. Ve fiyatına göre çok memnun kaldım. Soğutucu olarak Snowman M200 kullanıyorum. Oyun oynarken 45-46 °C derece üzerine çıktığını görmedim. Zaten 35W bir TDP'si var. Isınma sorunu yaşatmıyor.

Ayrıca çok güçlü bir PSU almanızada gerek bırakmayacak bir işlemci. Ben yükseltmeye açık olması açısından Corsair CV550 550W bir PSU kullanıyorum. 300W bir PSU bile fazlasıyla yetecektir. A320M anakartla kullanan insanlar var kullanabilirsiniz. Ben ileride yükseltme yaparım diye MSI B450M PRO-M2 MAX anakart ile kullanıyorum.

RAM olarak Kingston Fury Beast 2x8 3200Mhz CL16 DDR4 RAM kullanıyorum.

Kasa olarak Hepsiburada'daki en ucuz camlı kasa olan Power Boost VK-G3621C USB 3.0 ATX kasayı kullandım.

MSI Afterburner garip bir şekilde buga soktu çok kastı oyunlar bu yüzden FPS ölçemedim.

Gelelim oyun performansına; benim beklentimin çok üstünde bir performans sergiliyor. Şuana kadar oynadığım oyunlar,

-ETS2 1080P Orta ayarlarda akıcı olarak,

-BeamNG.drive Pencere modunda açılıyor default olarak bende öyle kullandım, akıcı olarak,

-Automation - The Car Company Tycoon Game zaten araba tasarladığınız için akıcılığın önemi yok ama kasma hissetmedim,

-Forza Horizon 4 1080P Orta ayarlarda orta akıcılıkta (ara sıra FPS Drop yiyiyorum ama oynanır, oynuyorum zaten :D),

-WRC 8 FIA World Rally Championship akıcı olarak,

-Assetto Corsa 1080P akıcı olarak,

Rahatlıkla oynadım bu oyunları fiyatına göre çok iyi bir işlemci B450 Chipset ile OC yapabiliyorsunuz zaten. Bende deniyeceğim yakında sonuçları yazarım :D Genel olarak kısıtlı bütçeye gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir işlemci.

Ayrıca bu sistemi toplamamda bana yardımcı olan kıymetli @Sir Benjamin, @356463, ve @KojiroHyuga04 hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleme:
2 senedir kullandığım bir işlemcidir kendisi. Zamanında 350TL gibi bir rakama almayı başarmıştım. O zamandan beri tutkuyla kullanırım. Fiyatına göre oldukça güçlü bir işlemci. Rica ederim ayrıca, şu RAM fetişin olmasa daha iyi olacaktı ama böyle de mükemmel 😇

Son düzenleme:
@Shinyapo LXXIV RTSS+HWiNFO kullanabilirsin. Rehberim var.

2 senedir kullandığım bir işlemcidir kendisi. Zamanında 350TL gibi bir rakama almayı başarmıştım. O zamandan beri tutkuyla kullanırım. Fiyatına göre oldukça güçlü bir işlemci. Rica ederim ayrıca, şu RAM fetişin olmasa daha iyi olacaktı ama böyle de mükemmel 😇
RAM konusunu hiç açma hocam :D

Merhaba, eski bilgisayarımdan kurtulmak için öylesine Sinerji bilgisayarın sitesinde gezinirken gördüğüm ve bununla idare edecek bir sistem kurarım dediğim APU işlemci olan AMD Athlon 3000G'den bahsedeceğim.

Bu işlemciyi APU olarak kullanıyorum öncelikle onu belirteyim. Zaten alacak olan çoğu kişi bu niyetle alacaktır diye tahmin ediyorum. Ben bu işlemciyi 7 Mayıs 2022 tarihinde Sinerji bilgisayar kadıköy mağazasından tray, fansız olarak 900TL civarında bir fiyata aldım.

Bu işlemci ile 1.5 ayı geride bıraktım. Ve fiyatına göre çok memnun kaldım. Soğutucu olarak Snowman M200 kullanıyorum. Oyun oynarken 45-46 °c derece üzerine çıktığını görmedim. Zaten 35W bir TDP'si var. Isınma sorunu yaşatmıyor.

Ayrıca çok güçlü bir PSU almanızada gerek bırakmayacak bir işlemci. Ben yükseltmeye açık olması açısından Corsair CV550 550W bir PSU kullanıyorum. 300W bir PSU bile fazlasıyla yetecektir. A320M anakartla kullanan insanlar var kullanabilirsiniz. Ben ileride yükseltme yaparım diye MSI B450M Pro- M.2 Max anakart ile kullanıyorum.

RAM olarak Kingston Fury Beast 2x8 3200MHz CL16 DDR4 RAM kullanıyorum.

Kasa olarak Hepsiburada'daki en ucuz camlı kasa olan Power Boost VK-G3621C USB 3.0 ATX kasayı kullandım.

MSI Afterburner garip bir şekilde buga soktu çok kastı oyunlar bu yüzden FPS ölçemedim.

Gelelim oyun performansına; benim beklentimin çok üstünde bir performans sergiliyor. Şu ana kadar oynadığım oyunlar,

-ETS 2 1080p orta ayarlarda akıcı olarak,

-BeamNG. Drive pencere modunda açılıyor default olarak bende öyle kullandım, akıcı olarak,

-Automation - the car Company tycoon Game zaten araba tasarladığınız için akıcılığın önemi yok ama kasma hissetmedim,

-Forza Horizon 4 1080p orta ayarlarda orta akıcılıkta (ara sıra FPS düşmesi yiyiyorum ama oynanır, oynuyorum zaten :D),

-WRC 8 fıa world Rally championship akıcı olarak,

-Assetto Corsa 1080p akıcı olarak,

Rahatlıkla oynadım bu oyunları fiyatına göre çok iyi bir işlemci B450 chipset ile OC yapabiliyorsunuz zaten. Bende deneyeceğim yakında sonuçları yazarım :D genel olarak kısıtlı bütçeye gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir işlemci.

Ayrıca bu sistemi toplamamda bana yardımcı olan kıymetli @Sir Benjamin, @356463, ve @KojiroHyuga04 hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu işlemcili bir sistem almayı düşünüyordum incelemeniz çok yardımcı oldu teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı