3000MHz RAM OC ayar önerisi

3000 ya da 3200'den devam edin bence gecikmelerin düşmesi bile iyidir. Programda her detay yazıyor zaten flck dahil.
Tamamdır. Deniyorum.
3000 ya da 3200'den devam edin bence gecikmelerin düşmesi bile iyidir. Programda her detay yazıyor zaten flck dahil.
Bilgisayarım açılmıyor. Mousenin ışığı yanmıyor klavye ışığı yanıyor. Sinyal yok alıyorum. RAM'i söktüm taktım BIOS pilini söktüm taktım. Halen aynı.

Son düzenleme:
Tamamdır. Deniyorum.

Bilgisayarım açılmıyor. Mousenin ışığı yanmıyor klavye ışığı yanıyor. Sinyal yok alıyorum. RAM'i söktüm taktım BIOS pilini söktüm taktım. Halen aynı.

BIOS pilinin altında veya yakınlarında jumper olması lazım tornavida ucu ile ona dokunun. Şu olabilir yanında CMOS falan yazabilir varsa yazı okur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20210409_142709.jpg
    IMG_20210409_142709.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 28

Bu tabloda ki ayarlar sizin raminize özel güvenli ayarlar bu tabloyu eksiksiz BIOS'a geçirirseniz sorun olacağını düşünmüyorum. Bende kullanıyorum ama import XMP yapmadan Fast'ya da safe presetleri denediğimde benim PC'de gidiyor. :D sadece gecikmeler değil sağ tarafta ki ince ayarları da düzgün yapmanız gerekiyor eğer yapmak isterseniz bulamadığınız takıldığınız ayar olursa fotoğraf atarak bana sorabilirsiniz ama ASUS daha önce kullanmadım o yüzden tam bilemeyebilirim.

Geri
Yukarı