3000TL civarı MSI Gamebook Önerisi

blueberry

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Şuan kullandığım "Acer" marka 17 inc. (i5 4200m 2.50ghz - 12gb ddr3 ram - geforce gtx 760m) özellikli bilgisayarımı satıp yeni bir bilgisayar almayı düşünmekteyim.

Açıkçası Gamer biri değilim CS:GO oynuyorum ama zaman zaman yeni çıkan oyunları indirip oynamaktayım tabii. Onun dışında bilgisayarı günlük kullanmaktayım. Şuana kadar aldığım her bilgisayarda oyunlarda hep sıkıntı yaşadım mesela şuanki bilgisayarımda bile CS:GO'da FPS kaybı yaşıyorum. Dying Light adlı oyunu kasma sorunu yüzünden oynayamamıştım bile.

Bu yüzden MSI Gamebook almayı düşünmekteyim. Fiyatlara baktım biraz ama 4000-5000 hatta daha üstü rakamları verebilecek gücüm maalesef yok. Bu yüzden 3000 liraya kadar MSI Gamebook önerebilir misiniz?
Bu fiyata MSI alamazsın demek yerinede bu fiyata iyi performans alabileceğim başka marka (daha çok oyun odaklı) notebook önerirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Önerileriniz için teşekkürler öncelikle. Şöyle bir şey sormak istiyorum fiyat aralığımda bir kaç adet MSI Gamerbook buldum. Açıkçası donanım konusunda pek fikir sahibi biri değilim. Bu ürünlerde üç çeşit ekran kartı bulunmakta biri GTX850M diğeri ise 950M ve 940M var işlemcileri ise i7 ve i5 olarak değişmekte. Merak ettiğim konu 850M veya 950M arasında bulunan fark nedir?

Önerileriniz için teşekkürler öncelikle. Şöyle bir şey sormak istiyorum fiyat aralığımda bir kaç adet MSI Gamerbook buldum. Açıkçası donanım konusunda pek fikir sahibi biri değilim. Bu ürünlerde üç çeşit ekran kartı bulunmakta biri GTX850M diğeri ise 950M ve 940M var işlemcileri ise i7 ve i5 olarak değişmekte. Merak ettiğim konu 850M veya 950M arasında bulunan fark nedir?
Mimari değişiyor. Güç tasarrufu. Watt başına performans artiyor. 950m daha iyi kısaca.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Aslında 3500 liraya kadar çıkabilirim en fazla zira tek sıkıntı "FreeDos" yani üstüne orjinal windows almak veya sahte kurmak gerekiyor ama ikiside farklı dert. Sanırsam 950M alacağım. Teşekkürler tekrar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı