3000TL FX X8 9590 Sistemi Yenileme

Panerai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıda listesini vermiş olduğum bilgisayara sahibim.
Kesinlikle değişmesini istediğim parçaları kırmızıya boyadım, sizlerden ricam Ryzen işlemcili bir sistem önerisi verebilir misiniz?
Ağırlıklı olarak oyun oynamayı bıraktım. Sadece zaman zaman World of Tanks oynuyorum o kadar.
İş gereği de Photoshop, After Effects gibi programlar kullanmaktayım.
Bu durumları göz önünde bulundurabilirsiniz çok memnun olurum.

Bilgisayar özellikleri:
  • İşlemci: AMD FX X8 9590 Eight-Core Processor, 4.7GHz ,16MB, Soket AM3+
  • Anakart: Asus Crosshair V Formula-Z 990FX/SB950 (2 PCI-E x1, 4 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
  • Ekran Kartı: Sapphire R9 290 Tri-X OC GDDR5 4GB 512Bit
  • RAM: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Kit RAM
  • SSD: CORSAIR Force LS SSD 240GB (560MB Okuma/535MB Yazma)
  • Power Supply: Cooler Master Silent Pro M2 1000W 80 Plus Silver
  • Soğutma: Corsair H80i Sıvı Soğutma
  • DVD-Rom: ASUS DVD RW
  • Kasa: Cooler Master HAF X Full Tower Kasa
Tüm önerilerinize açığım. Şu parça kalsın da diyebilirsiniz.

@Neko yardımcı olabilir misin? :redface:

Ekran kartınızdan memnun değil misiniz ki?

Gayet güçlü bir kart. Bence kalabilir.

Bence size 3000₺ ile sadece yeni RAM + Anakart + İşlemci lazım.

Daha yüksek performans istiyorsanız değiştirmeniz gereken ana bileşen işlemci. Dolayısıyla anakart ve RAM de değişmeli. Ama soğutucunuz gayet iyi ve H80i v2 sürümünü kullanıyorsanız eğer sadece ufak bir braket satın alımıyla Ryzen sistemde kullanmaya devam edebilirsiniz. Fazla oyun oynamadığınız için R9 290 da yeterlidir.

Benim önerim, X370 anakart, R7 1800, 16 GB DDR4 3000 MHz bellek barındıran bir geliştirme yapıp kalan parayı yüksek hızlı M.2 NVME SSD'ye yatırmanız olacaktır.

Böyle bir şey olabilir sanırım:
Screenshot_2018-01-07-19-30-08-1.png

@Plyra Bütçe o dediklerinin hepsine yeter mi hocam?

Böyle bir şey olabilir sanırım:
Eki Görüntüle 275144

@Plyra Bütçe o dediklerinin hepsine yeter mi hocam?
Piyasayı çok takip etmiyordum, fiyatlar uçmuş uçmuş :( Neko'nun topladığı sistem gayet iyi olmuş, onu alabilirsiniz. Ama yüksek hızlı depolama bileşeni önemli, özellikle iş için kullanılan bir bilgisayarda vazgeçilmez bir donanım olduğunu düşünüyorum. Daha sonra mutlaka alın.

Ekran kartınızdan memnun değil misiniz ki?

Gayet güçlü bir kart. Bence kalabilir.

Bence size 3000₺ ile sadece yeni RAM + Anakart + İşlemci lazım.

Mesajımın sonunda belirtmiştim zaten, kalsın derseniz değiştirmeyeceğim. Evet memnunum bir problem yaşamadım. Sadece değişen parçaların uyumları açısından bir problem yaratacaksa değiştirebilirim diye listeye onu da dahil edip sizlerin bilgisine sunmaktı amacım.

İşlemci kendi soğutucusu ile satılmakta sanırım, bu da ekstra soğutucu masrafından beni kurtaracaktır.
Bu fiyatları hangi sitede görebilirim onu da söyleyebilir misiniz?

Size çok çok teşekkür ederim.

Ama soğutucunuz gayet iyi ve H80i v2 sürümünü kullanıyorsanız eğer sadece ufak bir braket satın alımıyla Ryzen sistemde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Maalesef ürün düz h80i sürümü. Ve oldukça sesli çalışma bu yüzden çok rahatsızlık duymaktayım. Quite mode da falan çalıştırmam gerekiyor sessiz uğultuyu önlemek için.
Ama bilgilendirme için sizlere de teşekkür ederim.

Sinerji isimli mağazadan seçtim bileşenleri :kedi:

Evet işlemcinin kendi stok fanı mevcuttur.

Gayet iyi bir fan çıkıyor kutunun içinden (y)

Ekran kartı ile herhangi bir uyumsuzluk söz konusu olmayacaktır. Kalabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı