3000TL PC vs. Lenovo Z510

• Konuyu başlatan ProTr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 422

ProTr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Konu şöyle, benim kendi topladıgım bir PC var. Toplam 3000TL'ye toplamıştım, 2 3 yıl oluyor sistemde sıkıntı yok. Rahat akıyor ancak kafama bir soru takıldı. Elime bir laptop geçti markası Lenovo Z510 latop u inceledim hoşuma gitti, akıcılık falan olsun çift ekran kartı destegi olsun ısınma derdi yok. Şimdi 2 sinin arasında bir karar vermek zorundayım ya laptopu seçicem ya da kendi toplamış oldugum PC'yi.
Özellikler:
Kendi toplamış oldugum PC'nin:
Intel i5 750 Turbo GHz 3.20
GTX 950 2 GB GDDR5.
10 GB DDR 3 RAM.
240GB SSD.
750GB HDD.
550Watt 80+ PSU.
Quadro H55 anakart.

Lenovo Z510 özellikleri.

i5 4200M 3.10GHz
GT 740M 2 GB GDDR 3
Intel HD 4600 2 GB.
8 GB DDR 3 RAM.
1TB SSHD.
Laptop da akıcılık çok iyi 4K destegi var kendi PC imde de var ancak ara sıra takılıyor. Sizce hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sistem miladını doldurdu. 20010 model bir bir sisteme o kadar verilmez. İkisi arasından laptop. Kasa alacaksanız APU sistemlere bakın.

Öncelikle iyi günler. Konu şöyle, benim kendi topladıgım bir PC var. Toplam 3000TL'ye toplamıştım, 2 3 yıl oluyor sistemde sıkıntı yok. Rahat akıyor ancak kafama bir soru takıldı. Elime bir laptop geçti markası Lenovo Z510 latop u inceledim hoşuma gitti, akıcılık falan olsun çift ekran kartı destegi olsun ısınma derdi yok. Şimdi 2 sinin arasında bir karar vermek zorundayım ya laptopu seçicem ya da kendi toplamış oldugum PC'yi.
Özellikler:
Kendi toplamış oldugum PC'nin:
Intel i5 750 Turbo GHz 3.20
GTX 950 2 GB GDDR5.
10 GB DDR 3 RAM.
240GB SSD.
750GB HDD.
550Watt 80+ PSU.
Quadro H55 anakart.

Lenovo Z510 özellikleri.

i5 4200M 3.10GHz
GT 740M 2 GB GDDR 3
Intel HD 4600 2 GB.
8 GB DDR 3 RAM.
1TB SSHD.
Laptop da akıcılık çok iyi 4K destegi var kendi PC imde de var ancak ara sıra takılıyor. Sizce hangisini seçmeliyim?

Amacınıza göre değişir ama bence PC.

Kusura bakmayın noktalama falan eksik kalmış uyarı yedim Ark'ım ın hesabından geldim şöyleki oynadıgım oyunlar o kadar yüksek oyunlar degil.
Evet sistemim aktif olarak kullanıyorum.

2 yıl önce kendi topladığın PC'nin işlemcisi 12 yıllık ama.

Evet işlemcim 12 yıllık orada bir yanlışlık yapmıştım darbogaz söz konusu ekran kartında zaten oynadıgım oyunlarda ara sıra drop yedirtiyor ama laptop da öyle bir şey söz konusu bile degil o yüzden laptopu tercih ediyorum. Ve ayrıca laptop un içindeki depolama SSD'den daha hızlı ve performanslı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı