3000TL R5 3600 RX580 sistem için Full Tower kasa önerisi

Bütçe
3000

JuniorPilot

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kabin Memuru
Arkadaşlar merhaba. Benzer konuların tarihleri çok eski olduğu için yeni konu açma gereğinde bulundum.
Halihazırda kullandığım bilgisayarımın hava akışını hiç beğenmiyorum ve içerisine eklediğim her şeyde yer problemi yaşıyorum. Mesela kasanın ön kapağını söktüğümde bile sıvı soğutucunun derecesi çok fark ediyor. Ama ben halihazırda kasamın hiçbir yerini sökmeden en iyi hava akşını sağlayabileceğim bir kasa arıyorum. Dolayısıyla kasa içeriği kalacak şekilde kasamı değiştirmek istiyorum. Kesinlikle Full Tower olmalı. Daha sonra kasama 3090 ekran kartı taksam bile yer sıkıntısı yaşamak istemiyorum. Ebat ne kadar büyük olursa o kadar tercih sebebidir. Bütçe olarak herhangi bir bütçe belirlemedim, ama 3000 civarlarına kadar çıkabilirim (Power'sız olacak şekilde). Olabildiğince fan ile destekleyebileceğim ve sol tarafı cam olması benim için önemli. Çünkü MSI Mystic Light ile tüm kasamın RGB'sini kontrol edebiliyorum ve görsel ziyafet enfes :) sistemim aşağıdaki gibidir, desteklerinizi bekliyorum.

• Corsair CC-9020121-EU Spec-Delta RGB ATX kasa.
  • MSI B450 Tomahawk Max anakart.
  • AMD Ryzen 5 3600.
  • Cooler Master ML240l sıvı soğutucu.
  • RX580 ekran kartı.
  • 32 GB RAM (16x2)
  • 1 TB M.2 SSD.
  • 240 GB SATA SSD.
  • 2 TB SATA HDD.
  • Gametech 700W ATX RGB Power.

Saygılarımla, sevgilerimle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize çok teşekkür ederim, ürünlere tek tek bakıyorum. Ancak Full Tower alacağım kesin.

Bunlar mid Tower.

Haklısınız, yine de ebatları elimdeki kasadan bayağı bir büyük :) ama Full Tower da kararlıyım.

Full Tower değil ama HAF sonuçta, püfür püfür.

3 bin liraya sıfır Full Tower zor bulunur gibime geliyor.

3 bin lirayı geçecekse de bütçemi tekrar düzenlerim. Piyasasını bilmediğimden ötürü fuzuli bir rakam belirttim, F/P hak edecek super Tower'lar için bütçemi tekrar arttırabilirim hocam.

Hepinize çok teşekkür ederim, ürünlere tek tek bakıyorum. Ancak Full Tower alacağım kesin.

Haklısınız, yine de ebatları elimdeki kasadan bayağı bir büyük :) ama Full Tower da kararlıyım.

3 bin lirayı geçecekse de bütçemi tekrar düzenlerim. Piyasasını bilmediğimden ötürü fuzuli bir rakam belirttim, F/P hak edecek super Tower'lar için bütçemi tekrar arttırabilirim hocam.
Şu kasayı bir incele istersen.

Bunlar mid tower.

Corsair 5000D ile Phanteks 600s'in hayvani boyutlarını gördükten sonra mid ve full farkını pek ayırt edilmiyor. Çoğu mid tower cüce gibi kalıyor yanlarında.

4000D & 5000D.

Screenshot-65.png.9e2fd243ec590265fd2bcd7e36c897e7.png

Corsair 5000D ile Phanteks 600s'in hayvani boyutlarını gördükten sonra mid ve full farkını pek ayırt edilmiyor. Çoğu mid tower cüce gibi kalıyor yanlarında.

4000D & 5000D.

Eki Görüntüle 1396136
Ben de artık full tower'a alıştım, az bi şey küçük kasa gördüğümde bu ne yav diyorum.

Geri
Yukarı