3000TL'ye Monitör Tavsiyesi

Bütçe
2.000,00₺
Hocam şu bahsettiğiniz terimler ne? bilmiyorum.
10 bit yani 4:2:2 görüntü size her alt piksel için 1024 renk verir ve buda 1024 x 1024 x 1024 renkten toplamda 1.07 milyar renk yapıyor. Oyunlar 4:4:4'e kadar yani 12 bit'e kadar destek verirken filmler, diziler ve çoğu video 4:2:0 yani 8 bit (16.7 milyon renk) renk destekler.
%98 DCI P3: DCI P3 bir renk gamutudur ve genellikle renk yapan insanlarca önemsenir. ARGB ile yakın bir renk gamutudur.
Bazen ARGB değeri %85 ama %96 DCI P3 renk gamutu sunan monitörler olur. Bunun sebebi ise ARGB daha çok yeşil içerirken DCI P3 daha çok kırmızı içerir ve bu nedenle iyi kırmızı sunan bir monitör DCI P3 renk gamutunu yüksek miktarda destekler.
Not: sRGB %100 olan monitörler kanmayın, sRGB hacmi düşüktür hatta ortalama TN paneller %99 sRGB sunarlar.
Uniformaty: black ve gray uniformaty vardır ama çoğu monitörün gray uniformaty değerleri iyi oldugu için black üstünde duracağım.
Ortalama.
Berbat.

Epey'den önerdiğime bakmayın, fiyat bilgisi için kullanıyorum ve monitörlerin pik parlaklık değerleri bulunuyor. Bu site üzerinden bakmanız en doğrusu olacaktır. Q27G2U da iyi olmasına rağmen 250 candela ve HDR özelliği barındırmıyor.

Kararsız kaldığım monitörlerden. Çoğu kişi öneriyor ama 894:1 ve kötü bir siyah tekdüzelik veriyor. En önemlisi de bu fiyata %75 ARGB sunması.
Tercihlerim arasında yer almaz.

Son düzenleme:
10 bit yani 4:2:2 görüntü size her alt piksel için 1024 renk verir ve buda 1024 x 1024 x 1024 renkten toplamda 1.07 milyar renk yapıyor. Oyunlar 4:4:4'e kadar yani 12 bit'e kadar destek verirken filmler, diziler ve çoğu video 4:2:0 yani 8 bit (16.7 milyon renk) renk destekler.
%98 DCI P3: DCI P3 bir renk gamutudur ve genellikle renk yapan insanlarca önemsenir. ARGB ile yakın bir renk gamutudur.
Bazen ARGB değeri %85 ama %96 DCI P3 renk gamutu sunan monitörler olur. Bunun sebebi ise ARGB daha çok yeşil içerirken DCI P3 daha çok kırmızı içerir ve bu nedenle iyi kırmızı sunan bir monitör DCI P3 renk gamutunu yüksek miktarda destekler.
Not: sRGB %100 olan monitörler kanmayın, sRGB hacmi düşüktür hatta ortalama TN paneller %99 sRGB sunarlar.
Uniformaty: black ve gray uniformaty vardır ama çoğu monitörün gray uniformaty değerleri iyi oldugu için black üstünde duracağım.
Ortalama.
Berbat.
Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Bunları hiç bilmiyordum.
92 TL aşıyor.
@LaMorte
Hocam Acer Nitro, LG ve Acer Q27G2U arasında kaldım. @EnverCalis @LaMorte hocam vakit ayırdığınız ve tavsiyelerde bulunduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Bunları hiç bilmiyordum.

Hocam Acer Nitro ve LG arasında kaldım. @EnverCalis @LaMorte hocam vakit ayırdığınız ve tavsiyelerde bulunduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim.
Yazıyı arşivime aldım, benim de işime yaradı :D.

Geri
Yukarı