300TL kulak içi kulaklık önerileri

Yer
Republic of Fenerbahçe
Daha fazla  
Meslek
Mechanical Engineer
Merhaba arkadaşlar. Piyasada bulunan standart 200-300 liralık 7.1 kulak üstü kulaklıklardan ses kasmak konusunda istediğim randımanı tam aldığımı hiçbir zaman düşünmedim. Gerçek iyi bir 7.1 veya stereo kulak üstü kulaklık almak için en az 500-600 TL bütçe ayırmak gerekiyor, pahalı oluyor.

Dün araştırma yaptığımda Mithrain'in ''Stereo olsun kulak içi veya kulak üstü fark etmez, 7.1 kulaklık almayın.'' dediği bir videosunu gördüm. Kendisi de kulak içi kullanıyor. Ben de geçen gün 10 liraya aldığım kulak içi bir kulaklığı taktım ve sonuç:

Ses o kadar iyi kasılıyor ki adamı avcumla koymuş gibi buluyorum. Bu kulaklıktan 20-30 kat daha pahalı kulak üstü kulaklıklardan bu kadar net ses kasmadım ben.

Ama malum 10 liralık kulaklığın kalitesi belli, mikrofonu yok ve geçen gün bozuldu ve sol taraf iptal oldu, hiç ses gelmiyor. Burada PUBG, PUBG Lite, CS gibi oyunlarda çok iyi ses kasabileceğim, dayanıklı ve uzun yıllar bozulmadan kullanabileceğim, ses izolasyonu sağlayabilen kaliteli ve maksimum 300 TL verebileceğim kulak içi kulaklık önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HS35 baktın mı?

Bütçeni yükseltebilirsen:

Kusura bakma uzun süre giremedim. Bütçeyi biraz arttırabilirsem aşıdaki listeden en çok hoşuma gidenden başlamak üzere oluşturduğum sıralamada hangisini önerebilirsiniz?

SteelSeries Arctis 3
SteelSeries Arctis 1
Corsair HS35

Hiçbiri. Sennheiser GSP 300 Gaming Kulaklık (SK-507079) | Trendyol İndirim bitmeden al. Bunu sadece MH751 yener o da 800 TL'den başlıyor.

Şimdi maalesef üstümde o kadar para yok. %50 indirime girmiş, kaçırdık yazık oldu ya. 1 hafta daha bekleyemediler. :( Böyle büyük indirimler olacaksa kara cuma beklenmeli mi? Çünkü orta segment bir kulaklığa verilecek para ile biraz daha bekleyerek üst düzey bir kulaklık indirimle kapatılabilir.

Üst düzey kulaklık dediğin ancak audiophile kulaklık olur onlarda 1200-1300 civarı başlıyor. Orta segment dediğin zaten oyun ve müzik (yani genel kullanım) için en iyi kulaklıklar. Tabii audiophile kulaklıklar daha iyi performans verir ama ortalama bir kullanıcıya orta segment yeter ve artar.

Kara cuma beklenir tabii ki de. MH751/752 fiyatlarını takip et. Orta segment kulaklıkların kralıdır. Cloud serisine bakma bile. Onlar indirime girmezse GSP 300 de bakabilirsin, onlar da Cloud serisinden daha iyi. Rehberimde zaten 1000 TL'yi geçen kulaklıklar sıraladım onların da fiyatını takip edebilirsin. Bir de unutma, 1000 TL'yi geçip de mikrofonu olan çoğu kulaklıklar parasına değmez. Onun yerine ayrı headphone ve mikrofon almak daha iyi performans verecektir.

Bu fiyata FPS oyunları için alabileceğin en iyi kulak içi kulaklık orjinal Apple Earpods 3.5mm jaklı olan modeldir. Piyasada çok fazla imitasyonu var dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı