Çözüldü 3050 Ti kod 43 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynuyordum ve aniden oyun bir hata verip kapandı, daha sonrasında da bilgisayar dondu. Güç tuşundan baştan başlattım ve ekran kartının artık armouy Crate'de gözükmediğini ve NVIDIA Denetim Masası'nın açılmadığını fark ettim. Aygıt yöneticisnde de ekran kartının yanında sarı ünlem ve kod 43 hatası var. GeForce Experience ise son driver kurulu olduğu ve defalarca kuruduğum halde hala kurmam gerekiyor gibi gösteriyor. Bilgisayarı güvenli modda başlatıp DDU ile ekran kartını kaldırdım ve temiz kurulum yaptım yine olmadı. Çözüm önerisi olan var mı?

Cihaz:
ASUS ROG STRIX G15 (1 yıllık)
3050 Ti.
5800H.
16 GB (tek kanal 3200MHz)

Çözüm
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. 5800H'ın IGPU'su için güncel driver indirip kurdum, MyASUS uygulaması sıkıntılıydı onu silip kurdum, MyASUS uygulaması Windows'a ekran kartının driverını indirtti ve düzeldi.

Düzenleme: Konuyu masaüstü ekran kartlarına taşımışlar ama laptopta yaşıyordum sorunu.
Geçmiş olsun dostum Kod 43 donanım hatasıdır nadiren yazılım kaynaklı da olabiliyor ama çoğunlukla donanımdan kaynaklı GPU arızaya düşerse driver sistem ile ilişiği komple kesiyor sonrası malum ünlem işareti kod 43 hatası veriyor Driver'ı yüklemek istesen de yarıda kalır siyah ekran verir falan filan garantiliyse hemen gönder.

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. 5800H'ın IGPU'su için güncel driver indirip kurdum, MyASUS uygulaması sıkıntılıydı onu silip kurdum, MyASUS uygulaması Windows'a ekran kartının driverını indirtti ve düzeldi.

Düzenleme: Konuyu masaüstü ekran kartlarına taşımışlar ama laptopta yaşıyordum sorunu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı