Çözüldü 3060 11800H sistemde FPS düşük gösteriliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oturbiz

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese, sorum şu; 3060 130W-16 GB DDR4 RAM-i7-11800h işlemcili laptopumda 144 Hz monitör bulunmakta. Ne hikmetse bu arkadaşla oyun oynarken FPS belki 200 ama sayaçta görünen 40. GTA 5 de de 40, Valorant'ta da 40, kısacası her oyunda gösterge 40 gösteriyor ama hissettirdiği 200. bu problemi nasıl çözebilirim(tüm grafik ayarlarım Ultra da). Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Yüksek performans modunda(ek fan soğutucu kullanıyorum)

Sorunu çözdüm, GeForce Experience da whisper mod açıkmış. Kapattığınızda düzeliyor.
İyi akşamlar herkese, sorum şu; 3060 130W-16 GB DDR4 RAM-i7-11800h işlemcili laptopumda 144 Hz monitör bulunmakta. Ne hikmetse bu arkadaşla oyun oynarken FPS belki 200 ama sayaçta görünen 40. GTA 5 de de 40, Valorant'ta da 40, kısacası her oyunda gösterge 40 gösteriyor ama hissettirdiği 200. bu problemi nasıl çözebilirim(tüm grafik ayarlarım Ultra da). Yardımcı olursanız sevinirim.

200 hissedemezsin 144 dür hissettiğin maksimum ancak Valorant'ta kendi FPS sayacında da 40 görüyorsan aldığın FPS değeri 40'dır. Oyun modu veya Turbo mod açık mı? MUX var mı cihazında ve açık mı? MSI Afterburner indirip GPU ve CPU kullanımlarına baktın mı ne durumda?

Yüksek performans modu açık, MUX ne olduğunu bilmiyorum, Excalibur Control Center ve görev yöneticisine göre kullanımlar %35-55 arası. Sıcaklıklar da 45-55 derece CPU-GPU.

Yüksek performans modu açık, MUX ne olduğunu bilmiyorum, Excalibur Control Center ve görev yöneticisine göre kullanımlar %35-55 arası. Sıcaklıklar da 45-55 derece CPU-GPU.

Oyun içinde 45-55 arası alıyorsan sıcaklıkları ve kullanım da dediğin gibiyse CPU ve GPU düşük güç modunda çalışıyor demektir. Windows güncellemelerini denetle öncelikle ve tüm driverlerinin güncel olduğundan emin ol.

Oyun içinde 45-55 arası alıyorsan sıcaklıkları ve kullanım da dediğin gibiyse CPU ve GPU düşük güç modunda çalışıyor demektir. Windows güncellemelerini denetle öncelikle ve tüm driverlerinin güncel olduğundan emin ol.

Sıcaklıklar için şunu söyleyeyim; laptop un fanları normal modda ama laptop soğutucu kullanıyorum. Windows orj 10 Pro, güncelleme ve driver eksiğim yok, sence de çok saçma bir sorun değil mi ?

Sıcaklıklar için şunu söyleyeyim; laptop un fanları normal modda ama laptop soğutucu kullanıyorum. Windows orj 10 Pro, güncelleme ve driver eksiğim yok, sence de çok saçma bir sorun değil mi?

45 - 55 derece laptoplar için boşta çalışma derecesidir. Yük ve tam performans altında 80-85leri görmesi lazım ısıların. Kontrol merkezinde cihaz hangi modda?

Yüksek performans modunda(ek fan soğutucu kullanıyorum)

Sorunu çözdüm, GeForce Experience da whisper mod açıkmış. Kapattığınızda düzeliyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı