3060 Büyük Bir ''Balon'' mu?

Tam balon değil, çok iyi de değil ortalama. Ayrıca ben 3060 ve üzeri kartların 1080p için uygun olduğunu hala düşünmemekteyim.
2K ve 4K performansında 2070 Super'e göre daha performanslı olduğu gözlemlenebilmekte. 3060 2K için çıkmış bir karttır tabii ki kendi düşüncem bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Test değerleri için Video'da atayım.

3060 ve üzeri 2K ve 4K oyunculuk için çıkmış kartlardır bence. 3050 kartın ise 1080p çözünürlükte ortalığı dağıtıp geçeceğini düşünmekteyim.

3060 Ti kadar bir baba Yiğit değil ama gideri var gönül isterdi fiyatı daha düşük olsun ama ülkemizden her şey beklenir.
Bu kanalın her videosu yalan. Bu kanala inanıp ekran kartı alanların yaşayacağı hayal kırıklığını düşünemiyorum.

Bu kanalın her videosu yalan. Bu kanala inanıp ekran kartı alanların yaşayacağı hayal kırıklığını düşünemiyorum.

2K ayarlarda test yapan bir tek bu vardı bende bunu koyayım dedim. 1080P'den başka test yapılmamış ancak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
yeni bir tane buldum ancak yine de öyle berbat bir değer sunduğunu sanmıyorum ben.

Bu GTX 950'nin 760 kadar bir performans vermesi gibi görüyorum ben. Bir önceki serinin yüksek kartının performansını biraz daha uyguna getiriyor gibi bir şey.

2K ayarlarda test yapan bir tek bu vardı bende bunu koyayım dedim. 1080P'den başka test yapılmamış ancak.

yeni bir tane buldum ancak yine de öyle berbat bir değer sunduğunu sanmıyorum ben.

Bu GTX 950'nin 760 kadar bir performans vermesi gibi görüyorum ben. Bir önceki serinin yüksek kartının performansını biraz daha uyguna getiriyor gibi bir şey.
Benim demeye çalıştığım şey ise, 3060 Ti benzer fiyatlardan çıkmışken (MSRP), 3060'ın 3060Ti'ın bu kadar gerisinde olması sıkıntı.

Bu arada güvenilir olan LTT'nin benchmarklarında resmen 2060S ile denk çıkmış. Ben başka benchmarka güvenmem. Gerçek olmayan karşılaştırma kanalları türedi artık.

Pardon hocam, 2060 ve 2070'in arasında demiş. Yeni gelen driverlar ile daha da güçleneceğini söylemiş.
Maalesef o 3060Ti için gerçek olabilir. GA-104 3070'te de kullanıldığı için driverlarla belki 3070'e yaklaşabilir. GA-106 ise farklı bir çip.

Bir de Nvidia AMD gibi o driver güçlendirmelerini o kadar sık yapmıyor. Keşke yapsa.

Maalesef o 3060 Ti için gerçek olabilir. GA-104 3070'te de kullanıldığı için driverlarla belki 3070'e yaklaşabilir. GA-106 ise farklı bir çip.

R5 3600 ile 1080P'de aşırı darboğaz yapıyormuş. Videolarını izliyorum, neredeyse yaklaşık %20'lik bir darboğaz söz konusu. Testin yapıldığı oyunlar, CoD, PUBG, Death Stranding. Kartı almak için iyi bir işlemci almakta gerekiyor. Sanırım balon olabilir biraz.

Fakat, ASUS soğutma alanını gerçekten iyi halletmiş. %30 gibi bir fan devrinde 50 dereceye ulaşıyor.

R5 3600 ile 1080P'de aşırı darboğaz yapıyormuş. Videolarını izliyorum, neredeyse yaklaşık %20'lik bir darboğaz söz konusu. Testin yapıldığı oyunlar, CoD, PUBG, Death Stranding. Kartı almak için iyi bir işlemci almakta gerekiyor. Sanırım balon olabilir biraz.

Fakat, ASUS soğutma alanını gerçekten iyi halletmiş. %30 gibi bir fan devrinde 50 dereceye ulaşıyor.
O çok saçmaymış. Daha güçlü olan 2070S bile 3600 ile darboğaz yapmıyordu bildiğim kadarıyla.

Geri
Yukarı