3060 Max-P laptop vs GTX 1660 Super masaüstü

melih vatansever

Hectopat
Başlıkta olduğu gibi bu pazartesi bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Masaüstünde monitör dahil bulabildiğim tek şikayetim RAM MHz'leri 2666 olan MSI GTX1660 Super Gaming X ekran kartlı, i5 10400, 16 GB RAM'li sıvı soğutmalı bir masaüstü PC ile Monster Tulpar T7 v20.3 17 inch 3060 Max-P ekran kartlı laptop ile arasında kalmamdan geçiyor.

Aşırı bilgili biri değilim ve istediğim karşılaştırma verilerine ulaşamadım. 1 aydır merak ettiğim şeyler ise çok sık bilgisayar alabilecek biri değilim, alacağım bu bilgisayarı uzun seneler boyunca kullanmak istiyorum. Isınma gibi bir problemlerden uzak...

Laptopun birkaç inceleme videosuna baktığımda Tulpar'ın 85 90ları seyrettiği söyleniyor. Bu uzun kullanımda bana ne kadar etki yaratır ve laptopu kullanırken ısıdan dolayı rahatsız edici el sıcaklığı klavye sıcaklığına ulaşır mıyım? 3060 Max-P ekran kartı masaüstündeki MSI GTX1660 Super Gaming X ekran kartından ne kadar daha performanslı ya da birbirlerine denk sayılır mı? Üzer mi, üzmez mi?

Bunlarla ilgili bana yardımcı olacak beynimdeki bu hangisini almalıyım cümbüşünden kurtaracak birileri varsa yardımcı olabilir mi? 12.000 TL üstüne fazla çıkamayacağım, bunu da göz önünde bulundurarak... Çünkü 2000 3000 cebimden, bir kısmını da karttan 10.000 nakit avans çekerek taksitle alacağım. Paramı çöp etmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3060 Max-P masaüstünde 2060 Super'e denktir. Bu durumda laptop daha performanslı ve karlı olacaktır. Ancak o Tulpar modeli kötü olduğu için bütçe söyleyin, size öneri yapalım.
T7 v20.3 ısınma problemleri ve kasa kalitesizliği ile ünlü.

Tam olarak monitör vesaire hariç 10.000 TL bütçem var ama gerçekten beni üzmeyecek bir laptop için 13.000 TL'ye kadar da çıkabilirim.

Zotac ekran kartlarının ısınma problemli olduğunu duymuştum bu model için böyle bir sorun var mı? Kart takıntım çok yok 1660 Ti veya 1660 Super, RX 5500 XT 8 GB bile düşünebilirim kalitede uzun ömürlülükte önemli.
Bu konuda (biraz aşağılarda) alan arkadaş açıklamış herhangi bir ısınma sorunu yoktur diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı