3060 sistem FPS düşüşü

cansuhas

Femtopat
Daha fazla  
Bundan 1 hafta kadar önce İtopya'dan ASUS ROG STRIX 3060 ekran kartı satın aldım. Eski işlemcim i78700K onu değiştirmedim format atıp driverler vs her şeyini kurdum önce Minecraft indirdim Java sürümüne girdigimde FPS'imin 15-30 arası oldugunu fark ettim görüş mesafesi vs düşürsem bile FPS'de bir artış olmadı sonra Minecraft'ta multiplayer bir servera girdigimde FPS'imin 100 üzeri oldugunu gördüm sonra Ark indirdim Ark'ta ise yüksek ayarlda FPS 70-90 olmasına rağmen fareyi oynattıgımda ani şeylerde vs çok fazla FPS düşüşü oluyor FPS 90'dan 85e düşse bile cok fazla drop yaşiyorum takılmalar oluyor sanki 20 30a düşmüş gibi hissiyat veriyor. Ekran kartım ve işlemcimin alması gerken FPS'in performansın cok altında performans alıyorum + New world indirdim onda da orta ve Low ayarlarda 40+45 FPS arası aldım çok fazla drop vardı. Benim düşüncem ben ekran kartını almadan önce sistemimi hiç kapamıyordum 2.5 3 yıldır pcm elektrik gitmedigi sürece kapanmıyordu o nedenle işlemcinin ömrünün sonuna geldigini düşünüyorum + ekran kartımın yanında ASUS'un 650W psusunu hediye verdiler onu takmadım eski PSU'mun gücü yetmedigi için böyle bir durup yeme durumum var mı?(şu anki PSU'mun Watt'ını bilmiyorum ) ne yapmamı önerirsiniz? Konuyla ilgili yardımcı olmak isterseniz her şeyi atmaya hazırım.

ASUS ROG STRIX 3060.
i78700K.
Prime Z370-P
HyperX DDR4 300 MHz 2x8GB RAM.
Monitör Monster 240Hz.
Eski ekran kartım 1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Everest PSU’yu çıkarıp ASUS PSU’yu takın. Ayrıca sorun işlemci kaynaklı görünüyor. 100 C° aşırı bir sıcaklık. Sıvı soğutmanın pompası veya soketi tam oturmamış olabilir. Termal macun yenileyip işlemciyi başka soğutma ile deneyebilirsiniz. Şuan için işlemci veya anakart değiştirip masraf etmenize gerek yok. Sistem darboğazı 1080P kullanım yaptığınız için yapabilir. Ama bu kadar tutarsız olması darboğaz sebebiyle değil. Yoksa o işlemci ve ekran kartı 2K sistemde darboğaz yapmaz. Sizin yapmanız gereken ilk şey işlemciyi soğutmaya çalışmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı