3060 stokçusuyla diyalog

İşte bu düşünce var olduğu sürece onlar hiç korkmadan (nitelikli dolandırıcılık) yapmaya devam edecekler.

Bu kural hiç değişmiyor, sadece stok kıtlığı olduğu için şu an ekran kartı almak isteyenleri etkiliyor. Almak isteyen 9 bin olanı alır, çok paran vardır 12 13 bin ya da sırf modeli için ekstra para verir. Bu ürünlerin alıcısı var. Bütçenize göre olana yönelseniz ya da stokların düzelmesini bekleseniz ve gereksiz yere stokçuları suçlamayı bırakıp üreticilere kızsanız daha iyi olacak gibi.

Olayı sadece özetleyeyim...
N11'de 13 bine koymuş Vatan da 8600'e satılan RTX 3060 kartı bende mağazaya soru sor kısmında: Allah korkusu var mı diye sordum ürünün normal satış fiyatı bu dedi.

Vatan'da yok demeye getirince GittiGidiyor'dan başka satıcıda 9 bine buldum onun da linkini attım buradan alıp 13 bine N11'e koyun dedim haram lokmaya devam dedim benim fiyatım bu siz oradan alın dedi ya... İnşallah ellerinde patlar bu stokçuların.

Hocam yüzde yüzden fazla faiz yapmadığı sürece helal. O yüzden bir şey yapamayız.

Bu kural hiç değişmiyor, sadece stok kıtlığı olduğu için şu an ekran kartı almak isteyenleri etkiliyor. Almak isteyen 9 bin olanı alır, çok paran vardır 12 13 bin ya da sırf modeli için ekstra para verir. Bu ürünlerin alıcısı var. Bütçenize göre olana yönelseniz ya da stokların düzelmesini bekleseniz ve gereksiz yere stokçuları suçlamayı bırakıp üreticilere kızsanız daha iyi olacak gibi.

Stokçuluğu savunmak nedir yahu :D Arkadaş stokçu belliki. Piyasadaki kartları dipten toplayın 2 katına satmayı serbest piyasa olarak görüyor komik.

Satış fiyatında fahiş artış yapılamaz.

Artış yapılamaz ne demek biliyor musun?
Zam yapılamaz demek. 10 TL'lik sütü bir anda 30TL'den satamazsın demek.
Adam hiç ilan açmadıysa ve ilk ilanında bu fiyattan satışa başladıysa bu legal bir hareket.
Doğru bulmuyorum ama bununla ilgili bir kanun yok bilginiz olsun istedim.

Stokçuluğu savunmak nedir yahu :D arkadaş stokçu belliki. Piyasadaki kartları dipten toplayın 2 katına satmayı serbest piyasa olarak görüyor komik.

Hayatımda sadece 2 ekran kartı satın aldım, şimdi de stokçular yerine beni suçluyorsunuz. Ne ben suçluyum ne de o satıcı üreticiyle gülücüklü konuşun benimle değil.

Böyle bir düşünce sistemi var olduğu için piyasa bu halde.

Benim gibi hiç kimse oturup böyle düşünmese piyasa düzelecek mi?
Satın alanlar olduğu için değil stok olmadığı için fiyatlar bu şekilde. Benim düşüncem mi ürünün fiyatını arttırıyor yoksa stok olmaması mı düşün bakalım.
Adamın ahlakı bu kadarsa ben napayım?

Hayatımda sadece 2 ekran kartı satın aldım, şimdi de stokçular yerine beni suçluyorsunuz. Ne ben suçluyum ne de o satıcı üreticiyle gülücüklü konuşun benimle değil.
Satıcıların sıkıntısı şu an tüm zincilerde sorun var tedarikten lojistiğe kadar. Adamlar kendi sitesinde 3060Tİ ye 4600 dü sanırım öyle bir fiyatla çıkacağını yazıyor, ama piyasada 12-13 bine bulunuyor yani suç Nvidianın değil, bu stokçuluğa yardım eden bizim teknoloji firmalarımız ve fırsatçı karaborsacı tipler. Bu satıcıların teknoloji firmaları ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum zaten içerden alıp internette (nasıl bu kadar hızlı alabildilerse?) hemen ilan açıyorlar. Devletimiz çuvalla vergi toplamak yerine piyasaki karaborsacılığa el atarsa bir gün (pek umudum yok) düzelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı