3060 stokçusuyla diyalog

servusdedurantem

Hectopat
Daha fazla  
Olayı sadece özetleyeyim...
N11'de 13 bine koymuş Vatan da 8600'e satılan RTX 3060 kartı bende mağazaya soru sor kısmında: Allah korkusu var mı diye sordum ürünün normal satış fiyatı bu dedi.

Vatan'da yok demeye getirince GittiGidiyor'dan başka satıcıda 9 bine buldum onun da linkini attım buradan alıp 13 bine N11'e koyun dedim haram lokmaya devam dedim benim fiyatım bu siz oradan alın dedi ya... İnşallah ellerinde patlar bu stokçuların.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayı sadece özetleyeyim...
N11'de 13 bine koymuş Vatan da 8600'e satılan RTX 3060 kartı bende mağazaya soru sor kısmında: Allah korkusu var mı diye sordum ürünün normal satış fiyatı bu dedi.

Vatan'da yok demeye getirince GittiGidiyor'dan başka satıcıda 9 bine buldum onun da linkini attım buradan alıp 13 bine N11'e koyun dedim haram lokmaya devam dedim benim fiyatım bu siz oradan alın dedi ya... İnşallah ellerinde patlar bu stokçuların.

Hiç kimsenin ticaretine karışamayız. Mal onun malı istediği fiyattan satar istediği fiyattan satın alırsın. Bu adamların fırsatçılık yapmasına vesile olanlara tepki verin fırsatçılık yapanlara değil.
Evet stok olmaması üzücü gidip yeni sistemler kartlar alamıyoruz hak veriyorum ama ülkede stok yok ve hani bulunmaz hint kumaşı derler ya onun gibi kıymetli ekran kartları.
Bu kadar pahalıya satmaları normal.

Kusuruma bakmayın ama 100 bin de yazsa tek kelime edemeyiz, herkes kişiliği elverdiğince bir şeyler yapıyor.
Malum forumda sürekli botlarla Amazon'da kart kovalayıp alan kişiler 2-3 katına satıyor. Al-sat işiyle günlerini geçiriyorlar. Müdahele edilecek bir durum yok.

Hiç kimsenin ticaretine karışamayız. Mal onun Mali istediği fiyattan satar istediği fiyattan satın alırsın. Bu adamların fırsatçılık yapmasına vesile olanlara tepki verin fırsatçılık yapanlara değil.
Evet stok olmaması üzücü gidip yeni sistemler kartlar alamıyoruz hak veriyorum ama ülkede stok yok ve hani bulunmaz hint kumaşı derler ya onun gibi kıymetli ekran kartları.
Bu kadar pahalıya satmaları normal.

Ne demek kimsenin ticaretine karışamayız, fahiş fiyat ve stokçuluk kanunlarda açık ve net olarak yasaklanmıştır.
Bahsi geçen kanun: 7244 sayılı kanunun 13. ve 14. maddeleri "Üretici, tedarikçi ve peraken de işletmeler tarafından bir mal veya hizmetin satış fiyatında fahiş artış yapılamaz."

Geri
Yukarı