3060 Ti fiyatı düşer mi?

Bütçe
6000

fatih.35

Centipat
Daha fazla  

Bu ekran kartını alacaktım Aralık ayında fiyatı 5900 TL. Bugün 7100 TL olmuş neden fiyatı bu kadar arttı? Stoklar olunca fiyatı düşer mi? Ona göre 2070 alacağım ve Vatan'dan alacağım başka yerden alamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
2070 falan almayın sakın. Stoklar düzelince 5000 TL civarına 3060 Ti bulunabilecek diye umut ediyorum. 6K'ya Zotac 3070 bile bulunabilir.

3070.PNG

Stokların düzeleceği yok kısa vadede haberiniz olsun. 3080 bile 10GB iken neredeyse giriş seviye 3060’ın 12GB yapılması bile sırf miningcileri bu kartlara kanalize etmek için, Nvidia’nın bile satış stratejisini değiştirdi adamlar. Pandemi en azından durulur da üretim eski hacmine dönerse düzelme bekleyin anca, o da yakın ufukta görünmüyor. Sadece mining değil, üretimin azalması ama bilakis talebin de çok ciddi artması ve kartların ucuzlaması arz/talep dengesindeki ayarsızlıkta hepsi etken. Kafası çalışan elindeki karta gözü gibi bakar.

Stokların düzelmesi ile fiyatlar daha makul seviyeye inecektir fakat yine de Türkiye'de pahalı olur tabi ki, stoklar ise kısa vadede düzeleceğe benzemiyor hiç.

5400'e aldım aynı kartı. Yakında düzelecektir ama süre vermek çok zor. Kur aynı olursa yine 6000'in altında bir fiyata stoklara girebilir.

Adamlar zaten yok satıyor. Tok. 15 gün önce 6500 TL ye 3070'den bahsediyorken 15 günün sonunda 9000 liralara tırmandı. 6500 TL'ye 3070 almayı unutun bundan sonra. Stok aksa bile minimum 8000 liradan satılır. 3060 ti için de aynı mantık düşünebilirsin.

Satıcılar beni de korkutuyor açıkçası çünkü şu anki fiyatlardan bile kartlar kapış kapış gidiyor. Bunu gördükleri için keriz silkelemeye devam edebilirler. Amazon hariç tabi ancak onun stoğu da almak isteyen herkese yeter mi bilinmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı