Çözüldü 3060 Ti LHR mining overclock yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusOrpak

Hectopat
MSI RTX 3060 Ti 8 GB Gaming Z Trio LHR modelinden 2 adet aldım ve bugün mining işine başladım. Bütün ayarları hallettim ve Hive OS üzerinden mining yapmaya başladım.

1635367085037.png

Stok ayarlarda bu şekilde performans ve stabil bir şekilde çalışıyor.

OC yaptığım zaman 42Mh'a kadar gördüm fakat Core Memory'ya da pl ayarını değiştirdikten 1-2 dakika sonra Hive OS ekranı takılıyor ve mining işlemi duruyor. Load average deli gibi artıyor sanırım sebebi bu ama hangi ayarı denediysem deneyeyim aynı sorunu yaşıyorum.

Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ne tarz bir cevap verme şeklidir acaba ? LHR'nin anlamını gayet iyi biliyorum, senin de çözüm önermeni istemiyorum.
LHR ile mining kelimelerini bir araya getirmen bile çaylak olduğunu gösterir. LHR kartlar mining için değildir, üretiliş amacı o zaten, mining yapmasınlar diye LHR kilidi var.

Hayır bilgim var LHR olduğunu bile bile aldım kartları. LHR demek mining yapılamaz demek değil, hash rate oranı azaltılmış demek. Neyse konuyu saptırmayalım arkadaşlar ben sorunuma çözüm arıyorum.
LHR ile mining kelimelerini bir araya getirmen bile çaylak olduğunu gösterir. LHR kartlar mining için değildir, üretiliş amacı o zaten, mining yapmasınlar diye LHR kilidi var.
Sen baya iyi biliyorsun dostum, aşarsın beni.

Sana bu bilgiyi kim verdi bilmiyorum ama, gerçekten bilgi sahibi olmadan yorum yapmamak gerekiyor. LHR kilidi ile bal gibi de stabil bir şekilde mining yapılıyor. Önce araştır, ondan sonra yorumunu yap.

Sana bu bilgiyi kim verdi bilmiyorum ama, gerçekten bilgi sahibi olmadan yorum yapmamak gerekiyor. LHR kilidi ile bal gibi de stabil bir şekilde mining yapılıyor. Önce araştır, ondan sonra yorumunu yap.
Dostum sen sorunlu musun ? Üreten adamlar diyor, bizzat kartı üreten adam söylüyor. Ondan iyi mi bilecen ? İşe yaramasa adam niye LHR kilidi koysun ?

Haklısın hocam ama LHR nvidia kartlarda sadece ETH için.
oda zaten ya aralıkta son update gelecek zorluk bombası
bazılarıda haziranda bitecek diyor.
onun dışında bütün koinleri kazabilir sorunsuz.

Geri
Yukarı