Çözüldü 3060 Ti LHR mining overclock yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusOrpak

Hectopat
MSI RTX 3060 Ti 8 GB Gaming Z Trio LHR modelinden 2 adet aldım ve bugün mining işine başladım. Bütün ayarları hallettim ve Hive OS üzerinden mining yapmaya başladım.

1635367085037.png

Stok ayarlarda bu şekilde performans ve stabil bir şekilde çalışıyor.

OC yaptığım zaman 42Mh'a kadar gördüm fakat Core Memory'ya da pl ayarını değiştirdikten 1-2 dakika sonra Hive OS ekranı takılıyor ve mining işlemi duruyor. Load average deli gibi artıyor sanırım sebebi bu ama hangi ayarı denediysem deneyeyim aynı sorunu yaşıyorum.

Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen sorunlu musun ? Üreten adamlar diyor, bizzat kartı üreten adam söylüyor. Ondan iyi mi bilecen ? İşe yaramasa adam niye LHR kilidi koysun ?
Okuman yazman da yok anlaşıldı. Benim kartım da 3060ti LHR, stabil şekilde 42 mhs alabiliyorum. Konu sahibi arkadaş, 42 mhs stabil alamadığını söylüyor. Gelmişsin bilgi sahibi olmadan ''LHR kartlar mining için değildir'' yazıyorsun konuya 😂.

Okuman yazman da yok anlaşıldı. Benim kartım da 3060ti LHR, stabil şekilde 42 mhs alabiliyorum. Konu sahibi arkadaş, 42 mhs stabil alamadığını söylüyor. Gelmişsin bilgi sahibi olmadan ''LHR kartlar mining için değildir'' yazıyorsun konuya 😂.
Hangi miner ile kazıyorsunuz acaba, hiveos işletim sistemiyle mi kazıyorsunuz windows ile mi ?

lolminer kullan watt dalgalanması az oluyor.
birde memory 2400 e çekip denermisin
1635369738306.png

Maalesef yine aynı sonuç, mining durdu ve load average arttı.
Windows kullanıyorum, T-rex ile Ravencoin kazıyorum bu aralar.
Benim de pc'mde 3060ti var windows ile kazarken 42 civarı görüyordum. HiveOS'da ayar yapamıyorum nedense bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam 2600 memory ne demek çıldırdınız mı :D
Hynix ler o kadar yüksek belleklere çıkamıyor. 65 dereceler tabii ki çok.

Power limit %65
core -105
Memory clock +1000 yapın. Gpu-z +1000 karşılığı yaklaşık 1950 mem clock tekabul ediyor. O ayarlarda stabilde kalmaması çok normal tabii ki. Ayrıca güç tüketimleri aşırı yüksek. Bu ayarlar hiç hoş ayarlar değil.

Fan ayarını 55 dereceye gelmeyecek 52-54 aralığında kalacak şekilde yapmanız lazım ancak dediğim gibi memory clock ve güç tüketimi korkunç seviyede.

Hocam 2600 memory ne demek çıldırdınız mı :D
Hynix ler o kadar yüksek belleklere çıkamıyor. 65 dereceler tabii ki çok.

Power limit %65
core -105
Memory clock +1000 yapın. Gpu-z +1000 karşılığı yaklaşık 1950 mem clock tekabul ediyor. O ayarlarda stabilde kalmaması çok normal tabii ki. Ayrıca güç tüketimleri aşırı yüksek. Bu ayarlar hiç hoş ayarlar değil.

Fan ayarını 55 dereceye gelmeyecek 52-54 aralığında kalacak şekilde yapmanız lazım ancak dediğim gibi memory clock ve güç tüketimi korkunç seviyede.
1635370935147.png

Bu ayarlar hakkındaki yorumunuz ne acaba ? 2200 hala çok mu sizce. Güç tüketimi de baya düştü az önce gerçekten korkunçmuç 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı