Çözüldü 3060 Ti LHR mining overclock yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusOrpak

Hectopat
MSI RTX 3060 Ti 8 GB Gaming Z Trio LHR modelinden 2 adet aldım ve bugün mining işine başladım. Bütün ayarları hallettim ve Hive OS üzerinden mining yapmaya başladım.

1635367085037.png

Stok ayarlarda bu şekilde performans ve stabil bir şekilde çalışıyor.

OC yaptığım zaman 42Mh'a kadar gördüm fakat Core Memory'ya da pl ayarını değiştirdikten 1-2 dakika sonra Hive OS ekranı takılıyor ve mining işlemi duruyor. Load average deli gibi artıyor sanırım sebebi bu ama hangi ayarı denediysem deneyeyim aynı sorunu yaşıyorum.

Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1200112

Bu ayarlar hakkındaki yorumunuz ne acaba ? 2200 hala çok mu sizce. Güç tüketimi de baya düştü az önce gerçekten korkunçmuç 😂
Dediğim ayarları birebir yapar mısınız?

65 PL de sabit 7-8 dakika kazım yaptıktan sonra diğer ayarları hiç değiştirmeden PL yi 70 yapın. Arada gözle görülür bir mh artışı olabilir. Aynı şekilde sabit 7-8 dakika daha takip edin. 1.5 ve daha fazla mh artışı olursa 70 de kalın. Çok bir farklılık yok ise 65 de kalın.

Birde bu tarz ayar değişikleri yaparken miningi kapatın. Ayarları yapın. 10 saniye sonra mining i başlatın. Mining devam ederken bu denli değişiklikleri tavsiye etmiyorum. Ufak tefek arttırmalar indirme yapacaksanız mining devam ederken de yapılabilir.

Eki Görüntüle 1200113
birde local ipnin üstüne tıkla k adı user pass 1 miner yazdığında localden miner takibi rahat oluyor.belki bilmiyorsundur diye yazdım.

Eki Görüntüle 1200112

Bu ayarlar hakkındaki yorumunuz ne acaba ? 2200 hala çok mu sizce. Güç tüketimi de baya düştü az önce gerçekten korkunçmuç 😂
power 115 kadar yavaş yavaş indir memeory de 2250 2300 2350 gibi max ı bul atıyorum 2500 hata verdi -100 altı bence sınırdan
Dediğim ayarları birebir yapar mısınız?

65 PL de sabit 7-8 dakika kazım yaptıktan sonra diğer ayarları hiç değiştirmeden PL yi 70 yapın. Arada gözle görülür bir mh artışı olabilir. Aynı şekilde sabit 7-8 dakika daha takip edin. 1.5 ve daha fazla mh artışı olursa 70 de kalın. Çok bir farklılık yok ise 65 de kalın.

Birde bu tarz ayar değişikleri yaparken miningi kapatın. Ayarları yapın. 10 saniye sonra mining i başlatın. Mining devam ederken bu denli değişiklikleri tavsiye etmiyorum. Ufak tefek arttırmalar indirme yapacaksanız mining devam ederken de yapılabilir.
hiveos kullanıyor afterburner ayarları veriyorsunuz.!

1635371693148.png

Bu üstteki ayar çok iyi değil mi mesela şuan. 44 MH 34 derece ve 92 W çekiyor. Bunun başka bir sıkıntısı mı var acaba ?

Dosya Ekleri

• 1635371649020.png
    1635371649020.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 291
Eki Görüntüle 1200117

Bu üstteki ayar çok iyi değil mi mesela şuan. 44 MH 34 derece ve 92 W çekiyor. Bunun başka bir sıkıntısı mı var acaba ?
alttaki kart garibanmı ona niye ayar girmiyorsun girdinde görmüyorsa res at düzelir
ayarlar oturunca 50 defa kapat aç saat gibi olur geçen 2x1660 topladım stabiliteye bak aldıkları share ler bile aynı 🤣 çalışima saatine bak 1 gün 7 saat

1.JPG

alttaki kart garibanmı ona niye ayar girmiyorsun girdinde görmüyorsa res at düzelir
hahaha denemek için sırayla yapıyordum 😀 üstteki ayarda bir sıkıntı yok değil mi ?

1635372284681.png

Arasında 1.5 MH var, üstteki ayarda Memory daha fazla olduğu için kartı daha çok yıpratır mı acaba ? Eğer üstteki daha çok hasar verir diyorsanız alttakini kullanmayı düşünüyorum. Siz hangisini önerirsiniz ?

Eki Görüntüle 1200117

Gayet iyi ancak 2600 memory clockta o kart nasıl stabil onu çözemiyorum :D Belkide hiveos ta farklıdır. Mesela afterburner da +1000 memory clock 1950 memorye tekabul ediyor.
hahaha denemek için sırayla yapıyordum 😀 üstteki ayarda bir sıkıntı yok değil mi ?

Eki Görüntüle 1200123

Arasında 1.5 MH var, üstteki ayarda Memory daha fazla olduğu için kartı daha çok yıpratır mı acaba ? Eğer üstteki daha çok hasar verir diyorsanız alttakini kullanmayı düşünüyorum. Siz hangisini önerirsiniz ?
Alttaki çok daha mantıklı bana göre

Gayet iyi ancak 2600 memory clockta o kart nasıl stabil onu çözemiyorum :D Belkide hiveos ta farklıdır. Mesela afterburner da +1000 memory clock 1950 memorye tekabul ediyor.

Alttaki çok daha mantıklı bana göre

Memory'nin çok olması stabilite dışında başka bir zarar verir mi acaba ?
LHR ile mining kelimelerini bir araya getirmen bile çaylak olduğunu gösterir. LHR kartlar mining için değildir, üretiliş amacı o zaten, mining yapmasınlar diye LHR kilidi var.
Dostum bu arada LHR kartlarla mining yapılabiliyormuş değil mi 🙂
Eki Görüntüle 1200113
birde local ipnin üstüne tıkla k adı user pass 1 miner yazdığında localden miner takibi rahat oluyor.belki bilmiyorsundur diye yazdım.
Bunu nasıl yapacağım acaba anlayamadım

Eki Görüntüle 1200123

ben baktım forumlara 2400 max gibi 2300 güzel ayar kalsın bence

chipler bozuluyor zamanla

Eki Görüntüle 1200123

adam hiveos forumda senin kartın aynısı ile en iyi stabil ayarı bu şekilde yakalamış

fsdfsf.JPG

hiveos kurulu pc yanında ve aynı modeme bağlı isen 2. pc den miner izlemen için o resimdeki 192.168.x.x yazan ip üstüne tıkla başka pencere açılacak kullanıcı adı user şifre 1 sonra miner yaz bu kadar

dışarda cep telefonunda bakmak istersen de buradan hiveos shell start yazıyorsun

WhatsApp Image 2021-10-28 at 01.21.23.jpeg

Son düzenleme:
adam hiveos forumda senin kartın aynısı ile en iyi stabil ayarı bu şekilde yakalamış

Eki Görüntüle 1200132
Karttan karta değişiyor bu. Fan 85 çok bence. Demekki fazla ısınıyorki fazla fan vermiş. Arkadaşın yerinde olsam hiç bu toplara girmem sabit 41.5 ile tertemiz rahat rahat zorlamadan kasarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı