Çözüldü 3060 Ti LHR mining overclock yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusOrpak

Hectopat
MSI RTX 3060 Ti 8 GB Gaming Z Trio LHR modelinden 2 adet aldım ve bugün mining işine başladım. Bütün ayarları hallettim ve Hive OS üzerinden mining yapmaya başladım.

1635367085037.png

Stok ayarlarda bu şekilde performans ve stabil bir şekilde çalışıyor.

OC yaptığım zaman 42Mh'a kadar gördüm fakat Core Memory'ya da pl ayarını değiştirdikten 1-2 dakika sonra Hive OS ekranı takılıyor ve mining işlemi duruyor. Load average deli gibi artıyor sanırım sebebi bu ama hangi ayarı denediysem deneyeyim aynı sorunu yaşıyorum.

Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
hiveos kurulu pc yanında ve aynı modeme bağlı isen 2. pc den miner izlemen için o resimdeki 192.168.x.x yazan ip üstüne tıkla başka pencere açılacak kullanıcı adı user şifre 1 sonra miner yaz bu kadar
şifre kısmına hiç bir şey yazamıyorum
login : user
pw : 1

yazmaya çalışıyorum ama pw ye bir şey yazmama izin vermiyor.

Merhaba, her şey yolunda stabil bir şekilde mining yapmaya devam ediyorum. Fakat şunu fark ettim HiveOS'taki değerle Binance Pool'daki hash rate değerleri tutmuyor. Bu normal mi acaba ?
Malesef ayrıca binance paylaşım bulamıyor 10-15 dk miner çok disconnect oluyor.
ethermine gwe ler havada uçuyor.
o yüzden 2miners geçtim.
hergün 16:30 da 24 saatlik kazımım eth çevirip nano koin olarak 0 komisyon yatırıyor.
sadece binanceden eth yerine nano cüzdan adresini gir o kadar

burayı oku

> RX 5500 madencilik değerleri

@Nikneyime hocam 2miners kesinlikle daha iyi. Akşama kadar pool Binance 2-3 lira kazım yaptı. Ve kazım yaparken pasif duruma düştü defalarca. 2miners 0 hata daha stabil ve daha hızlı kazım yapıyor. Size ve yardımcı olan diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Son değerlerim bu şekilde ve dün gece 12'den bu yana havızda 0.000385 ETH birikti (yaklaşık 14.70 TL yapıyor).
@nemo @kqqk13 ve @Nikneyime hocalarımın tavsiyesi ile 2miners üzerinden kazım yaptım ve gerçekten sonuçlar harika; hem daha hızlı hem kesim olmadan cüzdanıma aktarabileceğim. Ve dostalarımın yönlendirmesiyle sıcaklık ve güç tüketimini aşağı çekerken kazım hızımı yukarıya çektim. Teşekkürler...
ffd.JPG

Malesef ayrıca binance paylaşım bulamıyor 10-15 dk miner çok disconnect oluyor.
ethermine gwe ler havada uçuyor.
o yüzden 2miners geçtim.
hergün 16:30 da 24 saatlik kazımım eth çevirip nano koin olarak 0 komisyon yatırıyor.
sadece binanceden eth yerine nano cüzdan adresini gir o kadar

burayı oku

> RX 5500 madencilik değerleri

@Nikneyime hocam 2miners kesinlikle daha iyi. Akşama kadar pool Binance 2-3 lira kazım yaptı. Ve kazım yaparken pasif duruma düştü defalarca. 2miners 0 hata daha stabil ve daha hızlı kazım yapıyor. Size ve yardımcı olan diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Son değerlerim bu şekilde ve dün gece 12'den bu yana havızda 0.000385 ETH birikti (yaklaşık 14.70 TL yapıyor).
@nemo @kqqk13 ve @Nikneyime hocalarımın tavsiyesi ile 2miners üzerinden kazım yaptım ve gerçekten sonuçlar harika; hem daha hızlı hem kesim olmadan cüzdanıma aktarabileceğim. Ve dostalarımın yönlendirmesiyle sıcaklık ve güç tüketimini aşağı çekerken kazım hızımı yukarıya çektim. Teşekkürler...
Eki Görüntüle 1200378

Otomatik olarak binance aktarıyor mu her gün ? 3060ti kullanıyorsanız bana da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Otomatik olarak binance aktarıyor mu her gün ? 3060ti kullanıyorsanız bana da yardımcı olabilir misiniz acaba ?
hergün saat 14:40 hesap kesiyor sıfırlıyor.
hergün 16:00-16:30 gibi nano olarka binance yatıyor.
sadece binancedan spot cüzdan > yatırma > nano > cüzdan nosu
yeni cüzdan oluştur o kadar göseldeki gibi
sonra cüzdan numaran ile 2miners takip yapabilirsin.

vdrgfedg.JPG

hergün saat 14:40 hesap kesiyor sıfırlıyor.
hergün 16:00-16:30 gibi nano olarka binance yatıyor.
sadece binancedan spot cüzdan > yatırma > nano > cüzdan nosu
yeni cüzdan oluştur o kadar göseldeki gibi
sonra cüzdan numaran ile 2miners takip yapabilirsin.

Eki Görüntüle 1200423
Hocam eth olarak değilde nano olarak atıyorya. Eth olarak atmasıyla nano olarak atması arasında tl çevirmede ve para çekmede fark oluyor mu peki?

Hocam eth olarak değilde nano olarak atıyorya. Eth olarak atmasıyla nano olarak atması arasında tl çevirmede ve para çekmede fark oluyor mu peki?
Senin kazdığın eth miktarını nanoya çevirip nano yatıyor.
bunu satıp dolara çevirmek için binance binde 1 komisyon alıyor.
çevirdiğin dolarla eth almak için yine binde 1 komisyon alıyor.
toplamda 1000 tl işlemde 1+1= 2tl komisyon ödüyorsun.
nano transfer ücreti almıyor.
ethermine şu an güncel baktım 1000 tl için gwei $20.71
yani 1000 tl transfer için 196 tl istiyor.
alım satımlar için bnb bulundurup komisyonda onu kulanırsan 0.75 krş + 0.75 krş = 1.5 tl masraf

Geri
Yukarı