3060 Ti mining yapmak kartı yıpratır mı?

OnrB

Decapat
Daha fazla  
Sorum bu işi yapanlara,
Arkadaşlar 3060 Ti ekran kartım var. Ve hafta içi komple boş kaldığı zamanlar oluyor. Dün Binance POOL üzerinden denemek için kazım yaptım. Bu sistemi kolay toplamadım. Ancak boş yatması da mantıklı değil. Kafamı karıştıran tek konu, kartım yıpranır mı? Takıntı haline getirdim durumu. Kartım yıpranacaksa hiç bulaşmayacağım. En azından kartımın borcu bitene kadar. Elinde ki kartla bu işi yapan ve aynı zaman da oyun oynayan bir sorun yaşamayan(uzun süredir) dostlarıma sorumdur.
Bu işe girmeli miyim?
Ayarlarım bu şekilde, Max 65 C gördüm.

1625307144632.png

Elektrik masrafınız artacak son günlerde %15 daha geldi. Tabi ki kartınız tam güç de çalışacağı için yıpranacak. Ticaret riskli iştir bir yerden gelirken bir yerden gidecektir. Tek kartla buna değceğini düşünmüyorum.

Mining kartın ömrünü azaltır evet. Yıpranmaz uzun süre çalıştırmaz iseniz.
Elektrik masrafınız artacak son günlerde %15 daha geldi. Tabi ki kartınız tam güç de çalışacağı için yıpranacak. Ticaret riskli iştir bir yerden gelirken bir yerden gidecektir. Tek kartla buna değceğini düşünmüyorum.
Mining kartın ömrünü azaltır.
Bu kartlara biçilmiş bir ömür yok nasıl böyle bir şeyi bu kadar net söylüyorsunuz? Bu kartlar zaten çalışmak için tasarlandı, mining yapılsa da yapılmasa da sonsuza kadar bozulmayabilir.

Bu kartlara biçilmiş bir ömür yok nasıl böyle bir şeyi bu kadar net söylüyorsunuz? Bu kartlar zaten çalışmak için tasarlandı, mining yapılsa da yapılmasa da sonsuza kadar bozulmayabilir.

Kart tam yükte aylarca belki yıllarca çalışacak. Normal kullanımdaki bir kartla aynı kondisyonda olur mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı