3060 Ti normal vs mini

Plexuss

Decapat
Daha fazla  
3060 Ti'lı bir sistem toplayacağım diğer sitelerde bulabildiğim en uygun sistem Ryzen 5 5500 ve 3060 Ti'lı sistem 19000TL. Ancak İtopya'da bir sistem var i5-12500 ve 3060 Ti'lı sistem 18000TL. İşlemcisi de çok daha iyi. Ancak bu sistemde ki 3060 Ti mini 2 fanlı olması umurumda değil soğutmasını sağlarım ancak mini olduğu için bir FPS sıkıntısı yapar mı?

3060 Ti'lı bir sistem toplayacağım diğer sitelerde bulabildiğim en uygun sistem Ryzen 5 5500 ve 3060 Ti'lı sistem 19000TL. Ancak İtopya'da bir sistem var i5-12500 ve 3060 Ti'lı sistem 18000TL. İşlemcisi de çok daha iyi. Ancak bu sistemde ki 3060 Ti mini 2 fanlı olması umurumda değil soğutmasını sağlarım ancak mini olduğu için bir FPS sıkıntısı yapar mı?
Linkleri atar mısınız?

Linkleri atar mısınız?
Arkadaşın bahsettiği sistem bu sanırım.

Açıkçası sistemde bulunan RAM ve SSD kötü. Millet nasıl olsa ekran kartına işlemcisine bakar diye kakalamışlar resmen. ITOPYA da güvenli bir site değil. Herhangi bir parçanızda arıza çıkmasıyla (ki çıkar) bittiniz demektir. Müşteri temsilcisi leş gibi, sizi bilerek saatlerce sıra var bahanesiyle bekletiyorlar. Zamanında müşteri temsilcisiyle görüşeceğim diye neler çektiğimi hatırlamak bile istemiyorum. Müşteri temsilcisini saat 09:00'da arayabiliyordunuz ve ben saat 9'u 1 geçe arayıp saatlerce sıra beklediğimi biliyorum. Ayrıca iade vs. gibi konularda en çok şikayet edilen marka da ITOPYA. Kendiniz toplayın. Aşırı bir fırsat olmadığı sürece de ITOPYA 'ya bulaşmayın.

Son düzenleme:

Açıkçası sistemde bulunan RAM ve SSD kötü. Millet nasıl olsa ekran kartına işlemcisine bakar diye kakalamışlar resmen. İtopya da güvenli bir site değil. Herhangi bir parçanızda arıza çıkmasıyla (ki çıkar) bittiniz demektir. Müşteri temsilcisi leş gibi, sizi bilerek saatlerce sıra var bahanesiyle bekletiyorlar. Zamanında müşteri temsilcisiyle görüşeceğim diye neler çektiğimi hatırlamak bile istemiyorum. Müşteri temsilcisini saat 09:00'da arayabiliyordunuz ve ben saat 9'u 1 geçe arayıp saatlerce sıra beklediğimi biliyorum. Ayrıca iade vs. gibi konularda en çok şikayet edilen marka da İtopya. Kendiniz toplayın. Aşırı bir fırsat olmadığı sürece de İtopya'ya bulaşmayın.

Evet goodram hiç de iyi değil. Soğutma konusunda 2 fanlı ama ASUS Dual soğutması iyidir. Bence de kendiniz toplayın hazır sistemlerde mümkün oldukça eski anakart, kalitesiz parça vs. çok olur.

Açıkçası sistemde bulunan RAM ve SSD kötü. Millet nasıl olsa ekran kartına işlemcisine bakar diye kakalamışlar resmen. İtopya da güvenli bir site değil. Herhangi bir parçanızda arıza çıkmasıyla (ki çıkar) bittiniz demektir. Müşteri temsilcisi leş gibi, sizi bilerek saatlerce sıra var bahanesiyle bekletiyorlar. Zamanında müşteri temsilcisiyle görüşeceğim diye neler çektiğimi hatırlamak bile istemiyorum. Müşteri temsilcisini saat 09:00'da arayabiliyordunuz ve ben saat 9'u 1 geçe arayıp saatlerce sıra beklediğimi biliyorum. Ayrıca iade vs. gibi konularda en çok şikayet edilen marka da İtopya. Kendiniz toplayın. Aşırı bir fırsat olmadığı sürece de İtopya'ya bulaşmayın.

Ya şu şekilde söyleyeyim, RAM ve SSD'nin kötü olduğunun ben de farkındayım ancak işlemcisi ve ekran kartı aynı bütçede çok zor bulunuyor onları sonradan da değiştirebilirim ancak diğer iki parça daha önemli benim için, şu anki bilgisayarımı da İtopya'dan almıştım herhangi bir problem yaşamadım 3 sene oluyor. Gerçi her halukarda alamayacağım ekran kartının stoğu tükenmiş, yenilenmediği takdirde alamayacağım

ayrıca Champion 5T12-RTX3060Ti - Game Garaj şu sistem nasıl sizce?

Ya şu şekilde söyleyeyim, RAM ve SSD'nin kötü olduğunun ben de farkındayım ancak işlemcisi ve ekran kartı aynı bütçede çok zor bulunuyor onları sonradan da değiştirebilirim ancak diğer iki parça daha önemli benim için, şu anki bilgisayarımı da İtopya'dan almıştım herhangi bir problem yaşamadım 3 sene oluyor. Gerçi her halukarda alamayacağım ekran kartının stoğu tükenmiş, yenilenmediği takdirde alamayacağım

ayrıca Champion 5T12-RTX3060Ti - Game Garaj şu sistem nasıl sizce?
RAM F/P, SSD yine biraz geride kalıyor ama ileride değiştirebilirsiniz. RTX 3060 Ti bulunan bir sistem için fiyat da gayet iyi. Bence alınabilir.

Ya şu şekilde söyleyeyim, RAM ve SSD'nin kötü olduğunun ben de farkındayım ancak işlemcisi ve ekran kartı aynı bütçede çok zor bulunuyor onları sonradan da değiştirebilirim ancak diğer iki parça daha önemli benim için, şu anki bilgisayarımı da İtopya'dan almıştım herhangi bir problem yaşamadım 3 sene oluyor. Gerçi her halukarda alamayacağım ekran kartının stoku tükenmiş, yenilenmediği takdirde alamayacağım.

Ayrıca Champion 5T12-RTX3060Ti - Game Garaj şu sistem nasıl sizce?

Bunda da ekran kartı çok kalitesiz, anakart da kötü ama idare eder. Tavsiye etmem.

Bunda da ekran kartı çok kalitesiz, anakart da kötü ama idare eder. Tavsiye etmem.
Hocam İnno3D ekran kartlarının fanları vs. kötü evet, ama bu fiyata kaçırılacak bir sistem değil diye düşünüyorum. Mesela şu an sinerjide 3 fanlı GIGABYTE RTX 3060 8800 TL fakat arkadaşın attığı sistemde RTX 3060 Ti var. Ekran kartı ne kadar kalitesiz olsa da (ki bence o kadar da kalitesiz değil) bu fiyata kaçırılacak bir sistem değil bence.

Bu fiyata çok iyi bence, malzeme kalitesi de fena değil.

Hocam INNO3D ekran kartlarının fanları vs. kötü evet, ama bu fiyata kaçırılacak bir sistem değil diye düşünüyorum. Mesela şu an Sinerji'de 3 fanlı GIGABYTE RTX 3060 8800 TL fakat arkadaşın attığı sistemde RTX 3060 Ti var. Ekran kartı ne kadar kalitesiz olsa da (ki bence o kadar da kalitesiz değil) bu fiyata kaçırılacak bir sistem değil bence.

Evet fiyat çok iyi ancak 3 yıl sonra sorun çıkaracaksa bence alınmaz.

Geri
Yukarı