3060 Ti R7 5700X sistem Fortnite FPS düşüyor

ritexy1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar aşağıda belirttiğim sistemim PUBG, Fornite, GTA 5 benzeri oyunlarda drop yiyor GPU kullanımı az oluyor grafikleri yükseltiyorum gene bir şey değişmiyor sorunu çözmeme.

Not: PC'den çok fazla anlamıyorum usttekı SS'te CPU çok düşük kullanılıyor sorun olur mu? Ne yaparsam yapayım drop sorununu cozemedım.

3060 Ti.
Ryzen 7 5700X.
32 GB RAM.
MPG B550 Gaming Edge.

Fortnite son güncellemeyle birlikte özellikle bilgisayarda performans iyileştirmelerine gitti. Fps droplar bende olmuyor. Siz DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp en son sürüme güncelleyin. Fortnite ilk birkaç oyunda fps düşüşleri yapacaktır bu normal. Tüm bunlara rağmen sorununuz düzelmiyorsa sorunu başka bir yerde ararsınız.

Merhaba, arkadaşlar aşağıda belirttiğim sistemim PUBG, Fornite, GTA 5 benzeri oyunlarda drop yiyor GPU kullanımı az oluyor grafikleri yükseltiyorum gene bir şey değişmiyor sorunu çözmeme.

Not: PC'den çok fazla anlamıyorum usttekı SS'te CPU çok düşük kullanılıyor sorun olur mu? Ne yaparsam yapayım drop sorununu cozemedım.

3060 Ti.
Ryzen 7 5700X.
32 GB RAM.
MPG B550 Gaming Edge.
Üstteki ss demişsiniz ama ssi koymayı unutmuşsunuz sanırım. HWinfo veya Core Temp gibi programları kullanıp CPU ısısını takip eder misiniz? Oyun açmadan önce programı başlatıp bir 5-10 dk oynayın. Daha sonra ısıyı takip ettiğiniz programın ssini buraya atın bir isterseniz.

CPU’nun düşük kullanılması iyiye işaret. RAM tek kanal mı yoksa 16x2 mi?
4x8 hocam

Üstteki SS demişsiniz ama ssi koymayı unutmuşsunuz sanırım. HWiNFO veya Core Temp gibi programları kullanıp CPU ısısını takip eder misiniz? Oyun açmadan önce programı başlatıp bir 5-10 dk oynayın. Daha sonra ısıyı takip ettiğiniz programın ssini buraya atın bir isterseniz.

Merhaba, GPU sistem boştayken 30-34 derece arası yükteykende 65 vs
CPU ise boştayken 40-45 arası yukteyken 70ı gorebiliyor

Konuda bahsettiğim SS: https://prnt. sc/e0PL7FxQLmCx

Yeni konular

Geri
Yukarı