3060 Ti sistem düşük FPS değerleri

emre10com

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar RTX 3060 Ti Ryzen 5 5600X işlemci 16 GB RAM 3200MHz özelliklerinde ki bilgisayarımda Warzone düşük FPS veriyor. 1080p de kullanılıyorum. Ultra ayarlarda ortalama 125 FPS DXR kapalı olduğu halde competitive ayarlara aldığımda FPS yükselmiyor. Belgelerimde adv options ayarlarımda rendererworkercount 6 o ayarıda yaptım. Aynı sistemi kullanan arkadaşlar FPS değerlerini paylaşıp veya sorunu çözen bir ayar varsa paylaşabilir mi? Ekran kartı ve işlemci stock ayarlarında.

FPS değerleri düşük değil normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada gördüğün gibi. O civarlarda bir FPS veriyor.

FPS'den ziyade ekran kartı kullanımına bakmalısın. Ekran kartı kullanımı düşük, işlemci kullanımı çok yüksek ise sorun olabilir ama o işlemci için sorun olmaz. Warzone garip bir oyun, ayar kısınca FPS daha da düşebiliyor. FPS arttırmak için bazı ayarları yükseltmen gerekebiliyor.

110 ile 130 FPS arasında ne kadar fark var ki? Ağır oyunlarda da FPS 45-50'den 60'a çıkmıştır, ben buna büyük bir fark demezdim.
Ağır oyunlarda aradaki fark kendini belli edecektir. Kartlardan RX 5700, RTX 2070, RTX 3060 TI ise RTX 2080S gücünde unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı