3060 Ti sisteme güç kaynağı önerisi

Deschamps_18

Hectopat
Sistem özelliklerim:
3060 Ti ekran kartı.
B550 anakart.
5600X işlemci.
Zalman gıgamax 750W 80Plus Bronze güç kaynağı (590 TL)
Xigmatek Hydra m 750W 80Plus Bronze Full moduler güç kaynağı (623 TL)
Thermaltake TR2 s 750W 80 Plus 120mm fanlı güç kaynağı (758 TL)
Cooler Master MWE 80Plus Bronze 750W 2xeps, aktif PFC 120mm fanlı güç kaynağı (775 TL)
Önceliğim sessizlik ve stabil çalışması. Herhangi bir elektrik kesintisinde pörtlemeyen, uzun ömürlü kullanabileceğim hangi güç kaynağını tercih etmeliyim? Neden? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Herhangi bir elektrik kesintisinde pörtlemeyen...
Böyle bir PSU yok. Anca olasılığını azaltan gerekli korumaları bulunan kaliteli PSU'ları tercih edebilirsin. UPS ve akım korumalı prize sahip bir sistem bile elektrik kesintisinde çok çok az da olsa bozulma olasılığı taşıyor.

Herhangi bir bütçe göremedim, şunu önerebilirim.

Hocam bende RTX 3060 Ti alacağım stoklara gelmesini bekliyorum yalnız ondan önce PSU değiştirmem lazım ben Cooler Master 750 watt 80+ gold aldim 1050 TL'ye İtopya'dan linki bırakıyorum. COOLER MASTER MWE 750W 80+ Gold V2 2xEPS Full Modüler 120mm Fanlı PSU | ITOPYA
Hocam ben de RTX 3060 Ti alıyorum yalnız almadan önce bende PSU değiştirmem lazım ben İtopya'dan sipariş verdim Cooler Master 750 Watt 80 Plus Gold sipariş ettim hem güvenilir marka hem de kaliteli. COOLER MASTER MWE 750W 80+ Gold V2 2xEPS Full Modüler 120mm Fanlı PSU | ITOPYA
Çoklu hesap?

Böyle bir PSU yok. Anca olasılığını azaltan gerekli korumaları bulunan kaliteli PSU'ları tercih edebilirsin. UPS ve akım korumalı prize sahip bir sistem bile elektrik kesintisinde çok çok az da olsa bozulma olasılığı taşıyor.

Herhangi bir bütçe göremedim, şunu önerebilirim.
Biraz lafın gelişi söylemiştim efenim tedirgin olmayın. Alabileceğim modeller sadece bunlar var sizden ricam hangisini alarak doğrusunu yaparım? Bütçe belirtmedim ürünlerin fiyatlarını yazdım onun yerine. @BerkayZ87
Hocam bende RTX 3060 Ti alacağım. Stoklara gelmesini bekliyorum. Yalniz ondan önce PSU değiştirmem lazim. Ben color Master 750 Watt 80 Plus Gold aldim 1050 TL'ye. İtopya'dan linki birakiyorum: COOLER MASTER MWE 750W 80+ Gold V2 2xEPS Full Modüler 120mm Fanlı PSU | ITOPYA.
1050 TL biraz fazla geldi gözüme MWE içinde iyi şeyler duymadığımdan bu modeller arasında sormak istedim size.

Biraz lafın gelişi söylemiştim efenim tedirgin olmayın. Alabileceğim modeller sadece bunlar var sizden ricam hangisini alarak doğrusunu yaparım? Bütçe belirtmedim ürünlerin fiyatlarını yazdım onun yerine. @BerkayZ87

1050 TL biraz fazla geldi gözüme MWE içinde iyi şeyler duymadığımdan bu modeller arasında sormak istedim size.
Hocam, ben Gigamax tercih ederdim. @hakan yaeger @HABAR @MisakiTaro

Benim PSU'lara pek ilgim yok açıkçası. Daha çok soğutma ve teknik destek. :)

Gigamax kullanıyorum, sessiz çalıştığını söyleyebilirim. Bu fiyat bandında Pylon tercih etmek daha mantıklı olur gibi geliyor bana ama.
Gigamax kullanıyorsun diye etiketledim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı