3060 Ti/Super olan bir sistem ne kadar eder?

FurkanAk19

Picopat
Sizce içerisinde 3060 Ti/Super olan bir sistem kaç liraya mâl olur?
Benim bütçem 8000 civarlarında.
Sizce bu bütçe ile bu ekran kartını barındıran bir sistem toplayabilir miyim?
Ve sizce 3060 Ti/Super, 2000 serisinde hangi karta denk gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 3060 çıkmadı bu ne hız yiğidim. Ayrıca daha ortalarda öyle bir söylenti bile yok çıkmayabilirler. 8 k kasa içinse 3070'li bir sistem toplanabilir belki.

Biraz önce bir arkadaş 8K bütçe ile 3070 sistem toplanır mı diye konu açmıştı herkes çok zor demişti :).
Evet 8K kasa için.
RTX 3060 Ti veya RTX 3060 Super piyasaya çıkmadı fiyatını bilmiyoruz.

Aşağı yukarı tahmin edilebilir fiyatlar olduğu için sormak istedim.
Sonuçta 3070 4800TL fiyatla çıkıyor.
3060 Ti 4000 lira civarlarında olur herhalde.

5.5k ekran kartı , 1.5k işlemci 500TL anakart 800 TL'de kasa dersek 8300’e kapar gibime geliyor.
Şahsen ekran kartı için birkaç parçadan kısmak mantıklı geliyor bana.

5.5k ekran kartı, 1.5k işlemci 500TL anakart 800 TL'de kasa dersek 8300’e kapar gibime geliyor.
Şahsen ekran kartı için birkaç parçadan kısmak mantıklı geliyor bana.

Uzay montaj yapsam.
5500 TL ekran kartı+1600 işlemci+600 RAM+250 TL SSD+700TL anakart+ 600 TL PSU = 9200 civarı yapıyor kasa hariç.

Özellikle RTX 3070 için sunulan fiyatlandırmanın Founders Edition model ve ilk etap satış nezdinde olacağını hatırlatırım. Özel soğutmalı modeller gelince fiyatlarda da farklar olacaktır. Bununla birlikte ülkemizde bir şey satıyorsa fırsatçılara da gün doğuyor. RTX 3060'ın da bu bağlamda satacağı aşikar. Aynı seriyi ben de bekliyorum ancak Founders Edition almam. Hangi işlemciyle ne seviyede çalışacağını da henüz bilmiyoruz. Şu an için bütçe oluşturmak çok doğru değil. Kartlar piyasada yaygın hale gelince, işlemci noktasında da durumlar belirginleşir ve yeni konu açarsınız. Daha doğru bir hareket olur.

Özellikle RTX 3070 için sunulan fiyatlandırmanın founders Edition model ve ilk etap satış nezdinde olacağını hatırlatırım. Özel soğutmalı modeller gelince fiyatlarda da farklar olacaktır. Bununla birlikte ülkemizde bir şey satıyorsa fırsatçılara da gün doğuyor. RTX 3060'ın da bu bağlamda satacağı aşikar. Aynı seriyi ben de bekliyorum ancak founders Edition almam. Hangi işlemciyle ne seviyede çalışacağını da henüz bilmiyoruz. Şu an için bütçe oluşturmak çok doğru değil. Kartlar piyasada yaygın hale gelince, işlemci noktasında da durumlar belirginleşir ve yeni konu açarsınız. Daha doğru bir hareket olur.

Tamamdır sağ olun.

Vatan, İtopya vs. gibi firmalar fazladan kar elde etmek için en az 500 TL ekler üzerine. Founder Edition direkt 4.800 TL olarak çıkmaz. Buna fazla güvenmeyin. Daha yüksek olacaktır. Ayrıca stoklara çok az sayıda gelecekmiş kartlar. Bu da ekstra olarak fiyatların artmasına yol açar.

Firmaların özel çıkartacağı 3070'lerin en ucuzu 5.800 TL gibi bir rakam olacaktır. 8.000 TL ile 3070'li bir sistem toplamak ancak hayal olur. 3060 büyük ihtimal çıkar fakat daha çıkmadan 3060Ti/S üzerine yol tutmakta mantıklı bir hareket değil. Belki de 3060 hiç çıkmayacak, kim bilir?

Geri
Yukarı