3060 Ti ve R5 3600 darboğaz yapar mı?

5600x yazıyorsunuz ancak benim gönlüm 5800x`den yana. Fiyat farkından dolayı mı yazıyorsunuz yoksa başka bir nedeni mi var? İşlemci, monitör ve son olarak anakart değiştirmeyi hedefliyorum. B450M 5800x ile uyumlu ise bir süre onu kullanacağım.

Evet. Kaliteli bir B550 ile 5600X ikilisini B450 ve 5800X ikilisine tercih ederim. 5800X'in avantajı sana oyunlarda minimum yansıyacak yani benim 4/8 3300X tüm oyunlarda akarken 6/12 5600X'i durduracak bir ortam yok. 8/16 eğer düzenli render yapmayacaksan gereksiz masraf olur.

Ryzen 5 3600`de olduğu gibi ekran kartını beslemede yetersiz kalacağı yazıyordu.

O çekirdek sayısı ile değil, işlemcinin çekirdeklerinin gücü ve mimarisine bağlı. Her şey sadece çekirdek diyebileceğimiz kadar basit olmuyor ne yazık ki. 5600X yeterli o ekran kartı için.

Anladım. Bahsi geçen işlemciler ile uyumlu maksimum 1300-1400₺ olacak şekilde anakart önerebilir misiniz?

Bum :)

Teşekkür ediyorum, bu anakartlar ile ryzen 5 3600 işlemci uyumlu mudur peki? Bir süre elimdeki işlemciyi kullanıp sonrasında işlemciyi güncellemeye karar verdim.

Teşekkür ediyorum, bu anakartlar ile ryzen 5 3600 işlemci uyumlu mudur peki? Bir süre elimdeki işlemciyi kullanıp sonrasında işlemciyi güncellemeye karar verdim.

Uyumlular, kullanabilirsiniz.

TOMAHAWK hoşuma gitti ama satıcıya güvenemedim, satıcı hakkında bilginiz var mı? Başka önerebileceğiniz modeller var ise onlarada göz atmak isterim.

Tomahawk hoşuma gitti ama satıcıya güvenemedim, satıcı hakkında bilginiz var mı? Başka önerebileceğiniz modeller var ise onlarada göz atmak isterim.

Yorumları okudum, sorun yaşayan da olmuş memnun kalan da takdir sizin. Benim yorumumum: Güvenilir fakat arada sorun da çıkarabiliyor.

Peki 2k de nasıl performans verir ryzen 5 3600 ve 3060 ti?
Ben halihazırda ryzen 5 3600 ve rtx 2060 super’i 2k monitör ile kullanıyorum.
3060ti’ye yükseltme durumunda darboğaz olur mu?

Geri
Yukarı