3060 Ti ve Ryzen 5 5600X için anakart tavsiyesi

Bütçe
13.000 TL

cappoo

Kilopat
Daha fazla  
Sistem toplamayı düşünüyorum 1-2 ay içerisinde 4 yıl önce bilgisayarımı toplarken yaptığım gibi bu sene de bu foruma danışmak istiyorum. 3060 Ti ve Ryzen 5 5600X düşünüyorum. Anakart konusunda kararsızım farklarını anlayamadım çok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

X570 chipsetli anakart almana gerek yok, MPG B550 GAMING EDGE WIFI gibi adam akıllı, VRM'leri sağlam bir B550 chipsetli alırsan hiçbir sorun olmaz.

Anakart için ayırdığın bir bütçe var mı?

Bütçeyi tahmin mi edeceğiz?
tahmin etmeyeceksiniz tabiki toplayacağım toplam bütçeyi orada belirttim eğer ki iki karttan bir tanesini daha çok önerirseniz ona göre esneklik yapabilirim belki genel bütçede. alacağım parçalar da belli sadece fiyatları belli değil genel bütçem yukarıda da belirttiğim gibi 13.000TL
X570 chipsetli anakart almana gerek yok, MPG B550 GAMING EDGE WIFI gibi adam akıllı, VRM'leri sağlam bir B550 chipsetli alırsan hiçbir sorun olmaz.

Anakart için ayırdığın bir bütçe var mı?
tam olarak kesin bir bütçem yok anakart için ayırdığım diğer parçaların da fiyatları belli olmadığı için tam olarak kesin konuşamıyorum. Ama genel bütçem 13.000 TL olarak belirledim.
Bu saatten sonra B550 serisi alınır.

Amazon.de , amazon.com veya newegg.com üzerinden parçaları aldığımda bir sorunla karşılaşma olasılığım var mı ? Yani oralardan alabilir miyim yoksa tr den mi alayım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı