3060 Ti ve Ryzen 5 5600X sistem vs PlayStation 5 ve RX 5500 XT

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben olsam Xbox Series X alır, işlemciyi i3 10100F'e düşürür, ekran kartı olarak da 1660 gibi bir şey alırdım ikinci el. (ek bütçe gerekebilir :))

Onun yerine PC'den kısmayıp fiyatı 5000 TL olan Xbox'ın yeni konsolu Series S'i de alabilir hocam. İkisini birlikte alır, hem konsol hem PC.

Normalde 2. seçeneği seçecektim lakin şu anki bilgisayarıma RX 5500 XT takmanın pek mantıklı olmayacağını düşündüm. Bir diğer yandan ise PS'e özel oyunları kafamı iyice karıştırdı. Siz olsanız neden hangisi tercih ederdiniz? PS5 alırsam takas sistemini kullanacağımı belirteyim.

Şu anki sistemim:

GT 710.
R5 3600 (yeni işlemci alırsam 2. el olarak satacağım.)
B450M-A PRO Max (yeni anakart alırsam 2. el olarak satacağım.)
2x8 3200 MHz RAM.
High Power 750W Gold PSU.
1080p 144 Hz monitör.,

Moderatörler yanlış düzenlemiş sanırım. Anakart olarak B450 Tomahawk Max alacağım.
Sisteminize RX5500XT takmanız mantıklı olur ekran kartı dışında sisteminiz sağlam. Ve ben 2.seçeneği tercih ederdim. RX5500XT ve Ryzen 5 3600 günümüzde ki neredeyse bütün oyunları oynatıyor diye biliyorum. Ve PS özel oyunlarını da oynayabilirsiniz PS5 de.

Onun yerine PC'den kısmayıp fiyatı 5000 TL olan Xbox'ın yeni konsolu Series S'i de alabilir hocam. İkisini birlikte alır, hem konsol hem PC.
O da olabilir ancak arkadaş PS5 düşünmüş, onun gücünde bir konsol önermeyi tercih ettim.

400 dolarlık bir şeye 6000 TL vermek ve oyunlara 500-1000 TL vermek pek mantıklı gelmiyor şu zamanda. Konsolun verdiği oyun hazzını bilgisayar veremez. Şimdi linç yiyebilirim ama öyle. Konsol kullanmayan bilemez bu duyguyu. Yatarak dev ekranda oyun oynamak, ses sistemiyle öfff... Özledim yemin ediyorum.

Konsol keyfi bambaşkadır kesinlikle haklısın.

3060 Ti ekran kartı alıp sisteminize neden takmıyorsunuz? O kadar abartı bir darboğaz yaşayacağınızı da sanmıyorum.

Ben konsolda oyun oynamam, oynamayı da sevmem o nedenle 3060Ti'lı sistemi alırdım. Sorunun cevabı sizde saklı bence.
Konsolda oyun oynarken daha fazla zevk alıyorum açıkçası.
Ben olsam 2. seçeneği seçerdim. Önceki nesile bakarsak PS özel oyunları piyasanın standartlarını belirliyor.
Evet, dediğiniz gibi PS oyunları piyasaya yön veriyor. Kafamın karıştıran şey de özel oyunlar.
3060 Ti ve R5 5600X der geçerim, PS5 oyunları cep yakar.
Dediğim gibi takas sistemini kullanacağım. Fakat PS5, TR'de PS4 kadar satacak mı? Takas yapacak kişi bulabilecek miyim?
Ben olsam Xbox Series X alır, işlemciyi i3 10100F'e düşürür, ekran kartı olarak da 1660 gibi bir şey alırdım ikinci el. (Ek bütçe gerekebilir :))
XSX'deki oyunlar PC'ye de çıkacağı için pek düşünmüyorum XSX almayı. Gamepass'teki oyunlar hariç bir oyun almak istediğimde PC'nin iki katı fiyat ödeyeceğim.
PC daha mantıklı bir seçim olacaktır.
Nedeni: Eğer PES, FIFA vb. oyunlar oynamak istersen kol bağlayabilirsin, bilgisayar senin için en mantıklısı olacaktır hocam, iyi günler.
Genellikle spor oyunlarından çok AAA oyunlar oynamayı planlıyorum.

PS oyun fiyatları senin için sorun değilse 2. seçenek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı