3060 Ti ve Ryzen 5 5600X sistem vs PlayStation 5 ve RX 5500 XT

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İkisi de değil. Sadece 3060 Ti al geç. O işlemci yeteri kadar besler o kartı.
Bir ara kullandım ve çok olmasa da darboğaz sorunuyla karşılaştım. Bütçe varken bir de işlemci değiştirmek istedim.

Ben olsam Xbox Series X alır, işlemciyi i3 10100F'e düşürür, ekran kartı olarak da 1660 gibi bir şey alırdım ikinci el. (ek bütçe gerekebilir :))

Hocam Series X'in hiçbir olayı yok, yalnız bana kalırsa Series X almak Series S'i alabilecek paranın fazlasını çöpe atmakla aynı. Teknik özelliklere baktıysanız Series S'in de yeni oyunları açıp oynattığını gördüyseniz beni destekleyeceğinizi düşünüyorum ama tabii siz bilirsiniz. Size daha iyi açıklamak için şu videoyu koymak istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video çok uzun, 19'uncu dakikada çok açık ve net anlatıyor.

@prof8657 nasıl hiçbir esprisi yok? Can Sungur'un o videosu komediden ibaret. Topladığı PC, 1080p'de çalıştığı için daha yüksek FPS alıyor. Series X, 4K'da 60 veriyor ama videoda o konuya değinmemiş bir kere bile.

@prof8657 nasıl hiçbir esprisi yok? Can Sungur'un o videosu komediden ibaret. Topladığı PC, 1080p'de çalıştığı için daha yüksek FPS alıyor. Series X, 4K'da 60 veriyor ama videoda o konuya değinmemiş bir kere bile.
Hocam yalnız videoyu ben baştan sona izledim orada Can Sungur potansiyellerden, Türkiye şartlarında maddi durumdan ve en mantıklı sistemlerden bahsediyor. Zaten videoyu izleseydin şu an yaptığın açıklamanın ne kadar anlamsız olduğunu anlardın izlemeden komedi demek hiç araştırma yapmadan hiçbir bilgi birikimi olmadan hala dünyaya düz demek gibi. Bir şeyi yargılamadan veya yorum yapmadan önce tamamına ya da yorum yapabilecek kadar konuya hakim olmanızı dilerdim.

Hocam yalnız videoyu ben baştan sona izledim orada Can Sungur potansiyellerden, Türkiye şartlarında maddi durumdan ve en mantıklı sistemlerden bahsediyor. Zaten videoyu izleseydin şu an yaptığın açıklamanın ne kadar anlamsız olduğunu anlardın izlemeden komedi demek hiç araştırma yapmadan hiçbir bilgi birikimi olmadan hala dünyaya düz demek gibi. Bir şeyi yargılamadan veya yorum yapmadan önce tamamına ya da yorum yapabilecek kadar konuya hakim olmanızı dilerdim.
Tamamını izledim. Videoda "aman efenim 4k gereksizmiş" diye de mırıldanıyor. Evet, PC'de oyunlar daha ucuz. Ama videoda PC'ye daha güçlü demesi komedi.

Sanırım burada iş bana kalıyor. Hâlâ karar veremedim. Gönlüm PS5'den yana gibi. Biraz daha düşünüp doğru bir karar vermeye çalışacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Sanırım burada iş bana kalıyor. Hâlâ karar veremedim. Gönlüm PS5'den yana gibi. Biraz daha düşünüp doğru bir karar vermeye çalışacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ha bu arada R5 3600+5500XT 8 GB ikilisi bende var gayet de akıcı bir istediğiniz oyunu şekilde Ultra ayarlarda oynarsınız.

Ha bu arada R5 3600+5500XT 8 GB ikilisi bende var gayet de akıcı bir istediğiniz oyunu şekilde Ultra ayarlarda oynarsınız.
Rekabetçi ve indie oyunlar hariç PC'den oyun oynamayacağım zaten. Bu tarz oyunları güzel grafikte oynatsa benim için yeterlidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı